در قالب یک کتاب؛ مجموعه آثار محمدرضا لطفی منتشر گردید

به گزارش آبنما کار مجموعه آثار محمدرضا لطفی موسیقیدان و آهنگساز شهیر موسیقی ایرانی در چارچوب یک کتاب همزمان با هفتمین سالروز درگذشت این هنرمند در دسترس مخاطبان قرار گرفت.

به گزارش آبنما کار به نقل از مهر، مجموعه آثار استاد محمدرضا لطفی همزمان با هفتمین سالروز درگذشت این هنرمند برجسته‌ی موسیقی ایران منتشر گردید.
این مجموعه شامل تمامی پیش درآمدها، رنگ ها، چهارمضراب ها، تصانیف و قطعات ضربی است که توسط هوشنگ فراهانی، گردآوری، آوانگاری شده اند.
هوشنگ فراهانی در بخش هایی از مقدمه این کتاب در توضیحی در جزئیات و انتشار این اثر می نویسد: «نگارش این آثار از سال ۱۳۸۵ به درخواست استاد محمدرضا لطفی و زیر نظر ایشان آغاز و تا سال ۱۳۹۲ به پایان رسید. درگذشت نابهنگام استاد محمدرضا لطفی در آستانه انتشار این اثر، باعث تأخیری طولانی در انتشار این کتاب گردید.
این مجموعه الان با اضافات و توضیحاتی در مورد چندین دهه فعالیتهای مستمر گروه موسیقی شیدا به سرپرستی محمدرضا لطفی انتشار یافته است.
آثاری که در چارچوب سرودها و تصانیفی تحت عنوان «چاووش» یادآور بخش هایی از تاریخ تحولات اجتماعی و سیاسی ایران بوده است که به شکلی دگردیسی تازه ای در بیان موسیقی ایران پدید می آورد.
نگارش برخی قطعات نایاب و منتشرنشده و نظارت محمدرضا لطفی بر روند نگارش تا سال ۱۳۹۲ از خصوصیت های مهم این مجموعه مکتوب به حساب می آید.»
«مجموعه آثار استاد محمد رضا لطفی» در ۵۵۲ صفحه در قطع رحلی به تلاش و آوانگاری هوشنگ فراهانی توسط انتشارات چکاد هنر انتشار یافته است.

منبع: