موزه های تهران تعطیل شدند

به گزارش آبنما کار مدیرکل موزه ها اعلام نمود: تمام موزه های شهر و استان تهران از فردا (۱۸ فروردین ماه) تا اطلاع ثانوی تعطیل هستند.
محمدرضا کارگر به ایسنا اطلاع داد که این تعطیلی به دنبال اعلام وضعیت قرمز در تهران و بنا به دستور وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی صورت گرفته است.
او درباره وضعیت موزه ها در سایر شهرها و استان های قرمز و نارنجی اظهار نمود: فعالیت موزه ها و محوطه های تاریخی در سایر شهرها تابع نظر ستاد استانی کرونا است.
وی همینطور تصریح کرد: موزه ها برای بازدیدکنندگان تعطیل می باشد، اما امور جاری در این مراکز بدون تعطیلی همچنان ادامه دارد و کارمندان، موزه داران، راهنمایان موزه و سایر عوامل مطابق مصوبه ستاد کرونا حضور یک سومی خواهند داشت تا به امور محوله و ارباب رجوع احتمالی رسیدگی کنند.
تهران از هفته دوم فروردین ماه وارد وضعیت نارنجی کرونا شد، با این وجود موزه ها تا روز ۱۷ فروردین ماه بدون تعطیلی به فعالیت خود ادامه دادند. تهران همینطور از روز دوشنبه (۱۶ فروردین) وارد وضعیت قرمز کرونا شده است که به دنبال آن، معاون کل وزارت بهداشت از بازگشت محدودیت ها و تعطیلی مشاغل گروه ۲، ۳ و ۴ اطلاع داد. موزه ها برپایه مصوبه ستاد ملی کرونا در گروه شغلی سه دسته بندی شده اند.

منبع: