با ترجمه ایلیا بهارلو؛ نظریه موسیقی برای کودکان منتشر گردید

آبنما کار: کتاب نظریه موسیقی برای کودکان نوشته لینا نِگ با ترجمه ایلیا بهارلو پیش روی مخاطبان و علاقه مندان قرار گرفت.

به گزارش آبنما کار به نقل از مهر، «تئوری موسیقی برای کودکان» عنوان یکی از تازه ترین آثار تالیفی در حوزه موسیقی کودک و نوجوان است که با ترجمه ایلیا بهارلو در دسترس مخاطبان قرار گرفته است.
ایلیا بهارلو نوازنده و مدرس پیانو، در مورد هدفش از ترجمه این کتاب اظهار داشت: طی بیست سال قبل که به تدریس پیانو مشغول بوده ام، همیشه اهتمام کرده ام کتاب هایی را که کمبود آنها در تدریس موسیقی در کنار ساز احساس می شد از میان بهترین های دنیا پیدا، انتخاب و ترجمه کنم و در برنامه ی تدریس خود جای دهم.
وی در مورد کتاب توضیح داد: وقتی کتاب «تئوری موسیقی برای کودکان» را دیدم، به نظرم بسیار جذاب و در عین حال آموزنده آمد. کتابی با نقاشی های رنگی، برچسب ها و بازی ها که کودکان آنرا با لذت و خوشی دنبال خواهند کرد و مطالب آنرا یاد خواهند گرفت. این کتاب در کنار ظاهر ساده، بر آموزش صحیح نت خوانی، ریتم خوانی و شناخت علامت های موسیقایی که از اصول بنیادی موسیقی هستند، تاکید می کند. همین طور برای والدین و معلمانی که به دنبال آموزش صحیح موسیقی هستند، مفید خواهد بود.
ایلیا بهارلو متولد ۱۳۵۹ تهران در محضر استادان محمد بهارلو، پرسیا بهارلو، لیدوش اصلانیان، فوزیه مجد و گاگیک بابایان به فراگیری موسیقی پرداخته است. او دارای مدرک نوازندگی پیانو از ترینیتی کالج لندن و کارشناسی ارشد موسیقی، نوازندگی پیانو از دانشگاه هنر تهران است.
کتاب های «مبانی بنیادی موسیقی»، «تئوری موسیقی برای نوآموزان»، «دفتر یادداشت آهنگسازان جوان» و «دشیفرت را بهتر کن» از دیگر ترجمه های اوست.

منبع: