رییس جامعه حرفه ای هتلداران استان كرمان: یادگیری كرونا زیستی، اقتصاد گردشگری را نجات می دهد

به گزارش آبنما كار كرمان رئیس جامعه حرفه ای هتلداران استان كرمان با اشاره به اینكه باید كرونازیستی را یاد بگیریم و در این شرایط كرونایی علیرغم همه محدودیت ها، كار و زندگی نماییم تصریح كرد: باید سفرهای هوشمند و مسئولانه با رعایت كامل شیوه نامه های بهداشتی را ترویج دهیم كه بطور قطع با این نوع برنامه ریزی هتل ها از وضعیت بحرانی بیرون خواهند آمد.
“جاوید سبحانی” در گفتگو با ایسنا، با اشاره به انتشار کرونا و ایجاد محدودیت هایی که سبب شده هتل های استان کرمان روزهای بسیار سختی را سپری کنند اظهار داشت: اشغال هتل های استان کرمان در این ایام حداکثر و در بهترین حالت به ۱۵ درصد رسیده است و در شهر کرمان هم درصد اشغال هتل ها ۲۵ درصد است.
وی تعدیل نیروها را یکی از ناراحت کننده ترین مبحث این روزهای هتلداران استان کرمان دانست و بیان نمود: در طول ۷ ماه گذشته حدود ۴۳ درصد از نیروهای هتل های استان تعدیل شده اند و هتلداران روزگار بسیار سختی را به لحاظ اقتصادی سپری می کنند و اگر هتل ها این روزها باز هستند هیچ سودی نمی کنند و فقط برای حفظ نیروهایشان و روشن بودن چراغ هتلشان، باز می باشند.
رییس جامعه حرفه ای هتلداران استان کرمان با تاکید برآنکه حالا هیچ هتلداری به دنبال سود نیست، خاطرنشان کرد: متاسفانه دولت حمایت لازم را از هتلداران در این دوران انجام نداده است و فقط یک وام کارا بوده که به علت سود بالای آن مورد استقبال هتلداران قرار نگرفت و حدود ۵ درصد هتلداران از تسهیلات کارا بهره برده اند و انتظار می رفت تسهیلات با بهره کم به هتلداران داده می شد.
وی درباره اقدام هتل ها برای جذب مسافر در دوران کرونایی بیان نمود: تمرکز استان و کشور هم اکنون تنها بر روی گردشگری داخلی است چونکه به علت انتشار کرونا گردشگری خارجی کاملا متوقف شده است و تنها گردشگری ورزشی و اداری، بیزینیسی و تجاری را داریم.
جاویدی اضافه کرد: گردشگری تفریحی به علت تبلیغات برای عدم سفرهای غیر ضروری تحت تأثیر قرار گرفته است اما ما معتقدیم که سفر با رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی و سفرهای هوشمند عامل انتشار کرونا نخواهند بود.
وی با اشاره به اینکه باید کرونازیستی را یاد بگیریم و در این شرایط کرونایی علیرغم همه محدودیت ها باید کار و زندگی نماییم تصریح کرد: باید سفرهای هوشمند و سفرهای مسئولانه با رعایت کامل شیوه نامه های بهداشتی را ترویج دهیم که بطور قطع با این نوع برنامه ریزی هتل ها از وضعیت بحرانی بیرون خواهند آمد.
رییس جامعه هتلداران حرفه ای استان کرمان از برنامه های استان کرمان برای پسا کرونا سخن به میان آورد و اظهار نمود: بعد از آخر کرونا برای کادر بهداشت و درمان تحفیفات بسیار بالایی در نظر گرفتیم تا بتوانیم هم بخشی از گردشگری از دست رفته را ترمیم نماییم و هم خدمتی به کسانی که در این دوران سخت فداکارانه به مردم خدمت رسانی کرده اند، کرده باشیم.
وی خاطرنشان کرد: در استان کرمان ۹۰ واحد اقامتی پذیرایی تحت پوشش جامعه حرفه ای هتلداران داریم که ۹۱۰ نفر در آنها تا پیش از انتشار کرونا مشغول به کار بودند که متاسفانه با انتشار کرونا حدود ۳۰۰ نفر از آنها تعدیل شده اند

منبع: