در قالب یک بیانیه عنوان شد؛ اعتراض خانه موسیقی ایران به تخریب خانه پرویز مشکاتیان

به گزارش آبنما کار خانه موسیقی ایران نسبت به تخریب خانه پدری زنده یاد پرویز مشکاتیان در شهر نیشابور که به ثبت ملی هم رسیده بود اعتراض کرد.

به گزارش آبنما کار به نقل از روابط عمومی خانه موسیقی، بعد از انتشار خبر تخریب خانه پدری زنده یاد پرویز مشکاتیان (موسیقیدان ایرانی) در شهر نیشابور که به ثبت ملی هم رسیده بود، خانه موسیقی ایران نسبت به این اقدام غیرفرهنگی اعتراض کرد.
در بیانیه اعتراضی خانه موسیقی آمده است: «خانه موسیقی ضمن ابراز تأسف از این اقدام، اعلام می دارد از سازمان میراث فرهنگی و شهرداری شهر نیشابور انتظار می رفت در حفظ و صیانت از بنای خانه پدری زنده یاد استاد مشکاتیان که یکی از مفاخر فرهنگ و هنر ایران زمین است، کوشیده و جهت تکریم این استاد برجسته موسیقی این محل را به موزه و مرکز فرهنگی شهر تبدیل می کردند.
متأسفانه با سوءتدبیر مدیران این خانه پرارزش در حالیکه به ثبت ملی رسیده بود در میانه چند روز تعطیل رسمی تخریب شد و یکی از مکان های پرارزش فرهنگی که می توانست به یک قطب فرهنگی، هنری و گردشگری نیشابور مانند مقبره بزرگانی چون خیام، عطار، کمال الملک تبدیل گردد، تخریب شد.
خانه موسیقی ایران در انتها ابراز امیدواری می کند متولیان فرهنگی شهر نیشابور درصدد جبران این خسارت به پیکره فرهنگ و هنر کشور بر آیند.»