دبیر کنسرسیوم تورهای ورودی کره و ژاپن در ایران: ژاپن ورود اتباع ۱۱۰ کشور همچون ایران را ممنوع کرد

به گزارش آبنما کار دبیر کنسرسیوم تورهای ورودی کره و ژاپن، از ممنوعیت ورود اتباع ۱۱۰ کشور همچون ایران به ژاپن اطلاع داد.
عباسعلی امامیه به ایسنا اظهار داشت: بر مبنای دستورالعمل دولت ژاپن، ورود اتباع خارجی ۱۱۰ کشور، همچون ایران از تاریخ ۱۵ فروردین ماه تا دهم تیرماه۱۳۹۹ (برابر با ۳ آوریل تا۳۰ ژوئن ۲۰۲۰) به ژاپن ممنوع شده است.
وی ادامه داد: این ممنوعیت برای کنترل ویروس کرونا در ژاپن اعمال شده است و تا لغو آن، اتباع این کشورها حق ورود به ژاپن را ندارند.
امامیه اظهار داشت: این دستور شامل تمام خطوط هوایی می شود و اجازه ورود مسافر از آن ۱۱۰ کشور به کشور ژاپن، از ایرلاین ها سلب شده است.
دبیر کنسرسیوم تورهای ورودی کره و ژاپن در انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی ایران با بیان این که در نقشه امنیت بهداشتی، سطح ایران سه و در نقشه امنیت سیاسی این سطح دو تعیین شده است، اضافه کرد: نقشه سطح امنیتی ایران در ژاپن، پس از ترور سردار قاسم سلیمانی به سه رسید، البته پس از مهندسی حمله ایران به پایگاه نظامی آمریکا، سطح ایران در نقشه امنیتی به دو تغییر نمود. متاسفانه در این سطح برای شرکت های گردشگری امکان طراحی پکیج و تور گردشگری به آن مقصد (ایران) ممکن نیست.
امامیه اظهار داشت: علاوه بر ملاحظات امنیتی، نقشه امنیت بهداشتی در ژاپن دارای چهار سطح است، دقیقا معادل ملاحظات امنیتی که هم اکنون با عنایت به آمار مبتلایان و گزارش های رسمی و غیر رسمی، متاسفانه ایران در آن نقشه، در سطح ۳ طبقه بندی شده، ازاین رو تردد بین ایران و ژاپن ممنوع می باشد.