در شهر لندن؛ شاهین شهابلو عکاس مستند بر اثر کرونا درگذشت

آبنما کار: شاهین شهابلو عکاس مستند ایرانی و از استادان عکاسی ساکن انگلستان، بر اثر مبتلاشدن به کرونا در لندن از دنیا رفت.

محمدمهدی رحیمیان رئیس هیأت مدیره انجمن عکاسان ایران درباره درگذشت شاهین شهابلو عکاس مستند ایرانی بر اثر مبتلاشدن به کرونا به خبرنگار مهر اظهار داشت: تا آنجایی که خاطرم است شاهین شهابلو با رتبه یک در مقطع کارشناسی ارشد پذیرفته شد و از دانشجویان بااخلاق و موفق ما به حساب می آمد. سال ها عکاسی می کرد و تدریس عکاسی انجام داد، حتی زمانی که ساکن بریتانیا بود نیز عکاسی و تدریس عکاسی را ادامه داد.
وی همین طور بیان کرد: رساله شهابلو در مقطع کارشناسی با موضوع «مرگ» بود که من نیز با وی در این پروژه همکاری داشتم که نمونه عکسهایی از غسالخانه ای در اهواز نزد من آورد. رفتن به سراغ این مساله با روحیه آرام و آرامش بخش شاهین شهابلو برایم جالب بود و در آن دوره، حتما باید متن مفصل و مکتوبی در بحث نظری ارائه می کردند که اتفاقاً او نیز چنین متنی نوشت و بخش عملی رساله نیز در مورد تغسیل و تدفین درگذشتگان بود.
رحیمیان اضافه کرد: شهابلو همین طور تصاویر پروژه های صنعتی خودش مثل کارخانه ای در اردبیل را با مشاوره من انجام داد و با کمک همکاران ما چون مرحوم آرموند آیوازیان طراح گرافیک، ادیت و آماده کرد.
رئیس هیأت مدیره انجمن عکاسان ایران در آخر درباره بیماری شاهین شهابلو اظهار داشت: اطلاعات زیادی ندارم اما ظاهراً شاهین شهابلو به علت مبتلاشدن به ویروس کرونا، به مدت یک هفته در بیمارستانی در لندن بستری شده و بعد از آن متأسفانه به علت تشدید بیماری درگذشته است.
شاهین شهابلو دانش آموخته عکاسی در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد دانشگاه هنر بود. وی در دهه ۸۰، در هیأت مدیره انجمن صنفی عکاسان مطبوعات عضویت داشت و در همان سال ها برای نشریه «حرفه هنرمند» چندین مطلب در زمینه عکاسی مستند نوشت. شهابلو مدتی نیز در دانشگاه آزاد تدریس عکاسی داشت.
خبرگزاری مهر درگذشت این عکاس باسابقه را به جامعه هنری تسلیت می گوید.

منبع: