جلال محمدی با مهر مطرح کرد؛ روایت حضور خواننده جدید در پایتخت۶

به گزارش آبنما کار سرپرست گروه آوای تبری که در ساخت موسیقی پایتخت۶ بخش نوازندگی کار را به عهده داشتند، از تجربه حضور یک خواننده جدید در تیتراژ فصل ششم و علاقه مندی به انتشار آلبوم این سریال سخن گفت.
دریافت 16 MB
سید جلال محمدی نوازنده دوتار و سرپرست گروه موسیقی «آوای تبری» مازندران که طی فصل های مختلف تولید سریال «پایتخت» به کارگردانی سیروس مقدم و آهنگسازی آریا عظیمی نژاد با این مجموعه همکاری مستمر داشته است، در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن اشاره به شرایط اجرای موسیقی این سریال اظهار داشت: بسیار خوشحالم که در ساخت موسیقی مجموعه ششم سریال «پایتخت» فضای همکاری با آریا عظیمی نژاد پیش آمد و ما توانستیم در این سریال هم بعنوان گروه اجرایی نوازندگان حضور داشته باشیم. البته بنده در بخش انتخاب خوانندگان موسیقی متن و تیتراژ هم همکاری هایی داشتم که از آن جمله می توان به حضور زمان شکارچیان، فرزند استاد شکارچیان از هنرمندان پیشکسوت موسیقی منطقه مازندران اشاره کنم که در این قسمت بعنوان خواننده جدید تیتراژ حضور داشت.
وی افزود: مجموعه پایتخت اساسا یکی از پرمخاطب ترین و جذاب ترین سریال های سال های اخیر رسانه ملی بوده که موسیقی در آن تبدیل به یکی شاخصه های معرفی آن به مردم شده است که در این چارچوب آریا عظیمی نژاد به بهترین شکل ممکن آنرا عرضه داد و ما هم در کنار او بعنوان نوازندگان گروه سعی کردیم شرایطی را فراهم نماییم که این موسیقی با کیفیت لازم به گوش مردم برسد. درباره موسیقی پایتخت ۶ هم باید بگویم آنچه مردم از موسیقی این سریال می شنوند بخش کوچکی از انبوه کارهای ضبط شده ای است که بسیاری از آنها فرصتی برای عرضه پیدا نکردند.
حکایت انتخاب یک خواننده جدید
این نوازنده دوتار که در حوزه انتخاب خوانندگان محلی سریال هم بعنوان مشاور در کنار آریا عظیمی نژاد فعالیت می کرد درباره انتخاب زمان شکارچیان بعنوان خواننده جدید تیتراژ این مجموعه بیان نمود: زمان شکارچیان همچون هنرمندانی است که در سری جدید به گروه اجرایی ملحق شد. او فرزند استاد ارزمون شکارچیان از هنرمندان پیشکوست و نام آور موسیقی منطقه مازندران است که طی سال های گذشته خدمات شایان توجهی را به موسیقی این منطقه عرضه کرده است. جلال محمدی، آریا عظیمی نژاد و زمان شکارچیان
وی اضافه کرد: این نکته را هم بگویم که از ابتدا زمان شکارچیان تمایل چندانی برای همکاری با ما نداشت و معتقد بود که به علت بی مهری هایی که در قبال خدمات قابل توجه پدرش روا شده تمایلی برای حضور در عرصه موسیقی ندارد. اما بالاخره بنده موفق شدم تا او را مجاب به حضور در موسیقی کنم. در همان ابتدا وی را با گروه تبری آشنا کرده و پس از اینکه وی در کنسرتهای تهران و ساری ما توانست رضایت مخاطب را فراهم آورد و استعداد ناب خویش را در این حوزه نمایان کند. رفته رفته بعنوان یک خواننده خوب در منطقه معرفی و در نهایت بعنوان خواننده جدید تیتراژ سریال پایتخت ۶ انتخاب گردید.
ما به علت درگیری آریا عظیمی نژاد در برنامه «عصر جدید» مجبور بودیم دائم بین تهران و شمال در رفت و آمد باشیم اما خوشحالیم که این سختی ها توانسته در بخش موسیقی به دل مخاطب بنشیندمحمدی اضافه کرد: خوشبختانه پس از اینکه آریا عظیمی نژاد، عوامل مجموعه پایتخت و سازمان صدا و سیما پذیرفت که وی بعنوان خواننده تیتراژ سریال انتخاب شود، ماجرا بگونه ای رقم خورد که علیرغم برخی مخالفت ها از جانب برخی هنرمندان، مخاطبان استقبال خوبی از موسیقی و تیتراژ سریال به عمل آورند.
وی اضافه کرد: کما اینکه ما در قالب موسیقی سریال از خواننده هایی چون استاد اسحاقی، عماد محمدی و سید احمد حسینی هم استفاده کردیم که مجموعا در موسیقی متن سریال توانست روی شنوندگان تأثیر خوبی داشته باشد. البته ما به علت درگیری آریا عظیمی نژاد در برنامه «عصر جدید» مجبور بودیم دائم بین تهران و شمال در رفت و آمد باشیم اما خوشحالیم که این سختی ها توانسته در بخش موسیقی به دل مخاطب بنشیند.
سرپرست گروه «آوای تبری» در بخش دیگری از صحبت های خود با قدردانی از تلاشهای آریا عظیمی نژاد در ساخت موسیقی متن سریال پایتخت بیان نمود: خوشبختانه آریا عظیمی نژاد به علت تفکرات مشارکت جویانه ای که در ساخت موسیقی دارد به ما اعتماد کرد و بخش زیادی از اجرای موسیقی را به عهده ما گذاشت. این در شرایطی است که استفاده از نوازندگان نوجوان و جوان و معرفی بیشتر سازهای متنوع منطقه مازندران همچون «ل له وا» و «غرنه» خصوصیت های دیگر وی در این شرایط بود که برای ما هم تجربه دلنشینی را فراهم نمود. آنچه در ساخت موسیقی این سریال مورد توجه بود معرفی موسیقی های مختلف منطقه مازندران غیر از منطقه جغرافیایی سریال بود که بتواند تعادلی را برقرار کند.
آلبوم «پایتخت» منتشر می شود؟
محمدی درپاسخ به این پرسش که آیا وقت آن نرسیده به فکر تولید یک آلبوم مستقل از موسیقی سریال «پایتخت» باشید؟ اظهار داشت: به هر ترتیب در این راه آریا عظیمی نژاد بعنوان آهنگساز کار تصمیم گیرنده اصلی است و من تا آنجا که می دانم او هم مایل به انجام چنین کاری هست. اما برای این بسته موسیقایی لازم است که سازمان صداوسیما اجازه تولید آلبوم را صادر کند. اساسا این آمادگی در ما وجود دارد که هرگاه این شرایط بوجود آمد به صورت کامل در خدمت تولید آلبوم موسیقی سریال باشیم که واقعاً آرزوی قلبی ماست.
به گزارش آبنما کار به نقل از مهر، موسیقی متن فصل ششم سریال «پایتخت» به عهده آریا عظیمی نژاد بوده است. در اجرای موسیقی این سریال جلال محمدی سرپرست گروه «آوای تبری» بعنوان نوازنده دوتار، زمان شکارچیان خواننده تیتراژ، آرین لطفی پور نوازنده دوتار، سبحان الله چوپانی نوازنده سازهای «لَ لِه وا»، «غِرنه»، محمدرضا محمدی نوازنده سازهای کمانچه، سرنا، غرنه، ل له وا و ضرب محلی، رضا یوسفیان نوازنده عود، کیان شمس نوازنده سازهای دف و دایره، حمید محمدی نوازنده ساز نقاره و هم خوان، همایون نصیری نوازنده ساز پرکاشن و فرهاد صفری بعنوان نوازنده سازهای دایره، بم باژ، تمبک و ضرب زورخانه ای حضور داشتند.