در گزارش آبنما کار مطرح شد؛ ارشاد نقشی در پرداخت مالی کنسرتهای آنلاین ندارد

به گزارش آبنما کار مدیر دفتر موسیقی وزارت ارشاد به دنبال انتشار برخی حاشیه ها و خبرها در خصوص دریافت دستمزدهای میلیونی از جانب خوانندگان برای حضور در پروژه نوروزخانه شهرداری تهران توضیحاتی را عرضه داد.

محمد اله یاری مدیرکل دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در پاسخ به پرسش خبرنگار مهر در خصوص نقش دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد در برگزاری پروژه موسیقایی «نوروز خانه» با محوریت برگزاری کنسرت آنلاین توسط خوانندگان پاپ در برج میلاد، بیان نمود: دفتر موسیقی وزارت ارشاد در پروژه «نوروزخانه» شهرداری تهران که طی این روزها در چارچوب کنسرتهای آنلاین به مخاطبان عرضه می شود، فقط در حوزه صدور مجوزها برای نوازندگان، هنرمندان و قطعات عرضه شده برای برگزاری کنسرتهای بدون تماشاگر، نقش ایفا می کند.
وی افزود: آنچه در برگزاری پروژه «نوروزخانه» برعهده دفتر موسیقی وزارت ارشاد بوده است، اعطای مجوز روزانه برای خوانندگان و گروه هایی بود که اسامی آنها از جانب مسؤلان برگزاری این پروژه به دفتر ما ارسال شده بود که همکاران من هم بر مبنای وظیفه ای که بر عهده داشتند نسبت به اعطای مجوز برای قطعات، نوازندگان و هنرمندان اقدامات لازم را انجام دادند. این در شرایطی است که بنده تاکید می کنم در حوزه نحوه انعقاد قراردادهای مالی و میزان مبلغ قراردادها دفتر موسیقی هیچ گونه دخالت و نقشی نداشته است و آنچه در حوزه مباحث مالی مطرح می شود به عهده دوستان ما در پروژه «نوروزخانه» بوده است.
مدیر دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: رابطه مالی بین خوانندگان و سیاست هایی که در این حوزه برای برگزاری پروژه «نوروزخانه» طراحی شده است، مجموعه نکاتی است که ما از آن بی اطلاعیم و فقط در حوزه صدور مجوز با برگزارکنندگان همکاری کرده ایم. کما اینکه طی هفته های گذشته خوانندگان دیگری همچون رضا صادقی، روزبه نعمت اللهی، حامد همایون، فرزاد فرخ و تعدادی دیگر هم برای برگزاری کنسرتهای مجازی نسبت به دریافت مجوزهای لازم اقدام نموده بودند و دفتر موسیقی هم بر مبنای چارچوب قانونی این حوزه، همکاری و مساعدت لازم را با دست اندرکاران این پروژه ها انجام داده و می دهد.
اله یاری خاطرنشان کرد: برگزاری کنسرتهای مجازی در روزهایی که در آن قرار گرفته ایم از نظر ما اتفاق خوبی است که می تواند بعنوان یکی از وجوهات سرگرم کننده برای مردم در روزهایی که باید در خانه بمانند مورد توجه قرار بگیرد اما آنچه در حوزه های مالی این پروژه ها انجام می گیرد، موضوعی است که در حوزه وظایف دفتر موسیقی نیست و من نمی توانم در این عرصه اظهارنظری داشته باشم.
به گزارش آبنما کار به نقل از مهر، پروژه برگزاری کنسرتهای آنلاین در چارچوب ویژه برنامه «نوروزخانه» با مجوز دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و همکاری شهرداری تهران از جمعه شب هشتم فروردین ماه در برج میلاد شروع شده است. طی روزهای گذشته خبرهایی در خصوص دریافت دستمزدهای چند میلیونی توسط خوانندگان مطرح حاضر در این طرح انتشار یافته است که مبحث برگزاری کنسرتهای آنلاین این هنرمندان را تحت تاثیر قرار داده است.
امید حاجیلی، مهدی جهانی و روزبه بمانی خوانندگانی هستند که در سه شب گذشته در چارچوب طرح «نوروزخانه» کنسرت آنلاین داشته اند. طبق برنامه اعلام شده گروه استاد اسداللهی (۱۱ فروردین)، رضا یزدانی (۱۲ فروردین)، گروه رستاک (۱۳ فروردین)، حمید عسگری (۱۴ فروردین)، گروه گیل و آمارد، ناصروحدتی (۱۵ فروردین)، مهدی یغمایی (۱۶ فروردین)، گروه ژوانا، سعدالله نصیری (۱۷ فروردین)، حمید حامی (۱۸ فروردین)، لیان بوشهر (۱۹ فروردین)، سینا سرلک (۲۰ فروردین)، اشوان و اشکان خدابنده لو (۲۱ فروردین) خوانندگانی هستند که در شب های آینده در چارچوب این طرح در برج میلاد تهران به اجرای برنامه خواهند پرداخت.