شجاعی طباطبایی با مهر مطرح کرد نخستین مسابقه کارتون کرونایی کلید خورد

آبنما کار: سید مسعود شجاعی طباطبایی از برگزاری نخستین مسابقه بین المللی کارتون ما کرونا را شکست می دهیم در ایران و جهان بمنظور هم افزایی برای مقابله با این ویروس آگاهی داد.

سیدمسعود شجاعی طباطبایی هنرمند کاریکاتوریست و مدیرکل مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری در گزارش آبنما کار به نقل از مهر از برگزاری نخستین مسابقه بین المللی کارتون «ما کرونا را شکست می دهیم» آگاهی داد و اظهار داشت: تعداد کشورهایی که درگیر بیماری کرونا شدند هر روز رو به افزایش است و باتوجه به سه نکته مهم تصمیم گرفتیم این مسابقه بین المللی را برای هم افزایی بیشتر دراین زمینه راه اندازی نماییم.
وی توضیح داد: نکته اول این است که موضوع «ما کرونا را شکست می دهیم» عنوان مناسبی برای مسابقه است، چونکه ویروس های دیگری نیز در ایران و دنیا بروز کردند و از بین رفتند پس کرونا هم از بین می رود. نکته دوم این است مردم ایران باید بدانند فقط ایران درگیر این ویروس نیست و همه کشورها با آن درگیرند. نکته سوم اینکه در این موضوع، بحث روحیه بخشی را مهم می دانیم؛ چون یکی از مواردی که موجب ابتلاء به کرونا می شود، ترس و ناامیدی است که در سیستم ایمنی بدن تأثیرگذار است.
شجاعی طباطبایی اشاره کرد: نکته خیلی مهم برای ما، جنگ با ویروس کرونا است چون در کنار این اتفاق می بینیم که معاندان با ایران و نظام در فضای مجازی و شبکه های ماهواره ای به دنبال سیاسی کردن ماجرا هستند و از آن بهره برداری سیاسی می کنند و این در حالیست که این ویروس گریبان همه جهان را گرفته است. البته ما در این مسابقه به این موارد نپرداختیم اما در دل ماجرا به این نکته اشاره کردیم که این اتفاق سیاسی نیست و مربوط به کل دنیا است.
وی بیان کرد: این مسابقه بین المللی توسط وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی شیراز و با مشارکت مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری، بنیاد فرهنگی روایت فتح، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، شبکه مجازی آی گپ و… برگزار شده است. از همه عزیزانی که می توانند در این راه کمک حال باشند و می توانند به ما کمک کنند درخواست دارم تا به کمک ما بیایند.
شجاعی طباطبایی درانتها اظهار داشت: فراخوان این مسابقه روز گذشته انتشار یافته است و تا این لحظه، از ۱۱ کشور اثر به مسابقه ارسال شده است و حتی از کشور چین سه هنرمند شرکت کردند.
به گزارش آبنما کار به نقل از مهر، فراخوان مسابقه بین المللی کارتون و کاریکاتور «ما کرونا را شکست می دهیم» به شرح زیر است:
شرایط:
– هر شرکت کننده می تواند در هر بخش حداکثر ۵ اثر ارسال نماید.
– آثار باید با فرمت png یا jpg و رزولوشن ۳۰۰dpi و در طول یا عرض ۲۰۰۰ پیکسل ارسال شود.
– ارسال نام و نام خانوادگی، آدرس پستی، آدرس ایمیل، تلفن، عکس و سوابق کاری در چارچوب فایل word توسط هنرمند الزامی است.
– به هنرمندانی که آثارشان به فینال راه یابد کاتالوگ نمایشگاه اهدا می شود، (۵۰ فینالیست ) و فایل الکترونیکی PDF کاتالوگ برای همه شرکت کنندگان ارائه می شود.
– اهدای جوایز برگزیدگان ایرانی منوط به حضور آنان در مراسم اختتامیه است. (بدیهی است پس از شکست کرونا!)، کمک هزینه سفر به برگزیدگان تعلق خواهد گرفت.
جوایز:
نفر اول: ۱۵۰۰ یورو به همراه تندیس و لوح تقدیر
نفر دوم: ۱۰۰۰ یورو به همراه تندیس و لوح تقدیر
نفر سوم: ۵۰۰ یورو به همراه تندیس و لوح تقدیر
جوایز ویژه برای هنرمندان ایرانی:
به هفت نفر جایزه نقدی دو میلیون تومانی به همراه یادمان تقدیر تعلق می گیرد.
مهلت ارسال آثار:
تا ۱۱ فروردین ۱۳۹۹
مراسم اختتامیه و اهدای جوایز:
متعاقباً اعلام می شود.
نشانی ارسال الکترونیکی آثار: coronacontest@gmail.com
نشانی: شیراز، بلوار زند، ساختمان مرکزی علوم پزشکی شیراز، مدیریت فرهنگی
تلفن: ۰۷۱۳۲۱۲۲۶۵۳ و ۰۷۱۳۲۱۲۲۶۴۹
موبایل: ۰۹۱۷۳۰۵۲۶۷۱

منبع: