در برنامه شب موسیقی مطرح شد؛ گزارش آخرین وضعیت درمانی شجریان در شبکه چهار

آبنما کار: با وجود اطلاع رسانی شبکه چهار برای گفتگوی تلفنی همایون شجریان با برنامه شب موسیقی درباره وضعیت درمانی پدرش، اما این علی جهاندار بود که در این برنامه به سئوالات پاسخ داد.

به گزارش آبنما کار به نقل از مهر، در صورتیکه طبق اطلاع رسانی «کانال شبکه چهارم سیما» قرار بود همایون شجریان فرزند محمدرضا شجریان در تازه ترین برنامه تلویزیونی «شب موسیقی» این شبکه طی یک گفتگوی تلفنی درباره تازه ترین وضعیت جسمانی این هنرمند پیشکسوت موسیقی ایرانی سخن بگوید، اما این علی جهاندار خواننده شناخته شده و از شاگردان محمدرضا شجریان بود که پیرامون تازه ترین وضعیت درمانی محمدرضا شجریان سخن گفت.
رضا مهدوی کارشناس مجری برنامه شب گذشته «شب موسیقی» که بخش اصلی آن به موضوع لطمه شناسی جشنواره موسیقی فجر اختصاص داشت، در ابتدای برنامه با تصویر پس زمینه ای از محمدرضا شجریان در قاب تلویزیون حاضر شد و به انتشار برخی اخبار و شایعات درباره فوت این هنرمند طی روزهای اخیر اشاره نمود و از تصمیم برنامه در خصوص ارائه تازه ترین اخبار پیرامون اوضاع درمانی وی آگاهی داد.
در ادامه ویدئوی مربوط به توضیحات همایون شجریان درباره روند درمانی پدرش که در مقابل بیمارستان جم مطرح شده بود، روی آنتن رفت.
در این هنگام و در شرایطی که قرار بود همایون شجریان در ارتباط زنده تلفنی درباره آخرین وضعیت درمانی پدرش سخن بگوید، علی جهاندار خواننده موسیقی ایرانی و از هنرمندان نزدیک به محمدرضا شجریان با معرفی رضا مهدوی روی خط گفتگوی تلفنی برنامه آمد و توضیح داد: من از چند شب پیش یک سری از حرف ها و شایعات را درباره استاد محمدرضا شجریان شنیده بودم که طی آن تصمیم گرفتم بالاخره خودم به بیمارستان بروم و وقتی به آنجا بازگشت کردم، همراه با فرزندان استاد به ملاقات رفتیم. در میان راه بود که عده ای از مردم می پرسیدند چرا من پیراهن سیاه پوشیده ام؟ حتی عده ای هم به من گفتند: «تو از حال استاد خبر داری اما نمی خواهی چیزی بگویی!» که من در جواب دوستان گفتم: «می روم خبر را کسب می کنم و می آیم»
جهاندار اضافه کرد: در همین هنگام همایون [شجریان] هم به بیمارستان رسید و ما در همان جا تصمیم گرفتیم تا همایون میان مردم برود و واقعیت را به آنها بگوید. خوشبختانه همایون هم با مردم صحبت کرد و مردم هم سرانجام رفتند. ما هم باردیگر برگشتیم و رفتیم خدمت استاد و همانطور که ذکر شد، با کمک اکسیژن، نفس استاد مهیا بود و جای نگرانی هم نبود.
وی اضافه کرد: البته پس از مدتی که ما در بیمارستان بودیم پس از جویا شدن از احوال آقای شجریان بیمارستان را ترک کردیم. حتی امروز (یکشنبه) بعداز ظهر، من از همایون و افسانه (شجریان) جویای احوال استاد شدم که هر دو گفتند حال ایشان بهتر شده و این چیزی است که تابحال بنده از آن خبر دارم.
رضا مهدوی هم پس از این اظهارات جهاندار با قدردانی از اقدام همایون شجریان در اطلاع رسانی شفاف حال پدرش به مردم اظهار داشت: همین که همایون شجریان به میان مردم آمده و به مردم اطلاع رسانی کرده اقدام خوبی است که امیدوارم همه این رفتار را سرلوحه کارهایمان قرار دهیم.
کارشناس برنامه «شب موسیقی» البته توضیحی درباره اطلاع رسانی قبلی شبکه چهار و دلیل عدم گفتگو با همایون شجریان در این برنامه ارائه نکرد.
همایون شجریان شب گذشته و همزمان با این برنامه، بوسیله صفحات رسمی خود در فضای مجازی از بهبود وضعیت محمدرضا شجریان آگاهی داد و نوشت: «خوشبختانه در دو روز گذشته تغییرات مثبتی در وضعیت پدر حاصل شده که نیاز ایشان به دستگاه تنفسی را خیلی کم کرده است.»

منبع: