کردستان زیباست، بازی بر روی دریاچه یخی را تجربه کنید

به گزارش آبنما کار ایسنا/کردستان آیا تاکنون به جزیره هایی هولناک و مخوف در دل داستان ها و فیلم ها اندیشیده اید؟ آیا تابحال حس کنجکاوی دیدن یک جزیره در دنیای واقعی خود به سراغ شما آمده است؟ آیا تاکنون هوای سفر به یک جزیره زیبا در دل یک دریاچه زیبا به سرتان زده؟ اگر قصد دارید به جزیره ای زیبا و چشم نواز سفری داشته باشید با ما به دل استان کردستان سفر کنید.
این گزارش شما را با نگین آبی سراب قروه یا سراب کوثر، یکی از دیدنی ها و جاذبه های گردشگری استان کردستان واقع در شهرستان قروه که زیبایی خیره کننده ای دارد و هر بیننده ای را مجذوب خود می کند آشنا می کند.
این دریاچه زیبا که به تک آغاج “تک درخت” هم معروف است از چشمه های مختلف بسیاری سرچشمه می گیرد که در طول سال ساری و جاری است اما چشمه های جوشان آن بر روی سطح آب قابل مشاهده نیست.
این دریاچه بابرکت از گذشته آب شرب و کشاورزی آن منطقه را تأمین کرده و مردم آن جا سراب قروه را نماد خیر و برکت می دانستند و در ماه خرداد مراسم شکرگزاری برای سراب برپا می کردند.
پوشش گیاهی آبی در زیر دریاچه زیبایی های سراب را دو چندان کرده و این دریاچه زیبا همچون نگینی زیبا برای هر رهگذر و مسافری خودنمایی می کند. آنچه که زیبایی این سراب را دوچندان کرده وجود جزیره زیبا و کوچکی با نورپردازی های چشم نوازی است که آدمی را به سمت خود می خواند.
گذر از پل آهنی و رسیدن به این جزیره زیبا هم خالی از لطف نیست و آرامش خاصی را به روح آدمی تزریق و حس وارد شدن به دنیای داستان ها و فیلم ها را به آدمی هدیه می کند با این تفاوت که جزیره ای که به آن وارد می شوید نه ترسناک است و نه خوفناک!

این دریاچه زیبا در فصول مختلف سال از زیبایی های منحصر به فردی برخوردار می باشد که به راستی در نوع خود بی نظیر و چشم نواز است و در هر فصلی از سال که به آن جا سفر کنید زیبایی خویش را به شکل و نحو دیگری به نمایش می گذارد.
یخ بستن آب دریاچه در فصل سرد سال یکی از جذابیت های این سراب زیبا است و آدمی را از قدم زدن بر زمین خاکی به قدم زدن در سطح آب فرا می خواند و مکان مناسبی را برای دوستداران ورزش زمستانی فراهم نموده است.
انعکاس درختان و مناظر اطراف در آب چنان هنری را خلق کرده که گویی نقاش ماهری با وسواس تمام آنرا به تصویر کشیده و آنرا در قابی خیال انگیز مقابل چشمان بینندگان خود قرار داده است.
قایقرانی بر سطح آب دریاچه هم خالی از لطف نیست و لمس موج آرام سطح دریاچه و شنیدن صدای پرندگان سطح آب حس زیبایی را به وجود آدمی سرازیر می کند که آرامش و زیبایی دلنواز آن تمام وجود آدمی را در بر می گیرد.
این دریاچه زیبا با همه تعاریفی که در باب آن عرضه شد در شهرستان قروه در جنوب شرقی استان کردستان و در طول جاده سنندج به همدان واقع شده که یکی از استان های گردشگری و معدنی با آثار و بناها و تپه های تاریخی و دیدنی است که حدود 165 اثر تاریخی این شهرستان به ثبت ملی رسیده است.
در ادامه سفر خود به این سراب زیبا می توانید از جاهای دیدنی و جذاب شهر قروه همچون آبشار سنگین آباد، منطقه زیبا و محافظت شده بدر و پریشان، پل تاریخی فرهاد آباد، حمام قصلان، غار و صخره های تاریخی فرهاد تاش هم دیدن کنید و از سفر خود به این شهر زیبا لذت ببرید.