معاون وزیر میراث فرهنگی خبر داد اداره پایگاه های آثار تاریخی ملی و جهانی به صورت هیات امنایی

به گزارش آبنما کار ایسنا/کرمان معاون توسعه مدیریت وزارت میراث رهنگی، صنایع دستی و گردشگری درباره حقوق معوق نیروهای شرکتی اداره کل میراث فرهنگی استان کرمان بیان کرد: حقوق نیروهای شرکتی و قراردادی از محل اعتبارات استانی است که از استاندار و رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان درخواست داریم نسبت به تخصیص اعتبار به میراث فرهنگی عنایت ویژه ای داشته باشند.
“محمد خیاطیان” امروز پنجشنبه ۲۵ بهمن ماه در حاشیه بازدید از سیزدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و سی و سومین نمایشگاه ملی صنایع دستی در جمع خبرنگاران کرمانی درباره حقوق معوق کارکنان ابنیه تاریخی اظهار نمود: کمبود اعتبار شاید موضوع درستی نباشد و نحوه هزینه کرد مهمست.
وی اضافه کرد: بر طبق قانون برنامه ششم توسعه، ساز و کارهای پرداخت حقوق گرفتار مشکلاتی شد که با تلاش وزیر و همکاران ما در معاونت توسعه توانستیم مشکلات قانونی تامین اعتبار پایگاه ها را حل نماییم و حقوق بموقع پرداخت گردد.
خیاطیان در ادامه اشاره کرد: مقرر است پایگاه های آثار تاریخی ملی و جهانی در چارچوب هیئت امناء اداره شود که مسئولیت اصلی اعتبارات، هزینه کرد، استخدام، مباحث مالی و… در اختیار هیئت امناء قرار می گیرد و دستشان باز خواهد بود.
معاون توسعه مدیریت وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بیان کرد: هرگونه درآمد و کمک در سطوح داخلی و بین اللمی به پایگاه ها نیز در اختیار هیئت امناء خواهد بود و در آینده نزدیک این مسئله (حقوق) حل می شود.
وی درباره حقوق معوق نیروهای شرکتی اداره کل میراث فرهنگی استان کرمان بیان کرد: حقوق نیروهای شرکتی و قراردادی از محل اعتبارات استانی است که از استاندار و رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان درخواست داریم نسبت به تخصیص اعتبار به میراث فرهنگی عنایت ویژه ای داشته باشند. سطح حقوق و هزینه جاری ادارات میراث فرهنگی نسبت به دیگر دستگاه ها پایبن تر است و برای حل مشکل، نیازمند اهتمام ویژه استانداران هستیم.
خیاطیان در بخش دیگری از سخنانش درباره نمایشگاه گردشگری و صنایع دستی اظهار داشت: اتفاق خوبی که امسال افتاده، برگزاری همزمان نمایشگاه صنایع دستی و گردشگریست و استان های موفق تر و فعال تر بیشتر می توانند خودرا نشان بدهند که کرمان از این قاعده مستثنی نیست.
معاون توسعه مدیریت وزارت میراث رهنگی، صنایع دستی و گردشگری اشاره کرد: استان کرمان حضور خوبی در نمایشگاه دارد و شاهد رونق خوبی در نمایشگاه امسال هستیم.

منبع: