رییس جامعه هتلداران یزد در دیدار با آیت الله رئیسی: حضور گردشگران بهترین راهکار برای خنثی کردن تبلیغات سوء ناامنی کشور است

به گزارش آبنما کار ایسنا/یزد رئیس جامعه هتلداران یزد با بیان این که درآمدهای نفتی تابحال منجر به استفاده نشدن دیگر ظرفیت های کشور شده است، اظهار نمود: پس از بحران های کنونی کشور، با گردشگری دیگر به نفت احتیاج نخواهیم داشت.
«سید امیر ناصر طباطبایی» در دیدار روز گذشته نخبگان، کارآفرینان و تولیدکنندگان با آیت الله «سیدابراهیم رئیسی» رئیس قوه قضائیه با گلایه از این که در برنامه های بالادست پیوست های گردشگری که ضمانت های اجرایی می باشد، وجود ندارد، اظهار داشت: گردشگری ساختاری نوپاست که اخیراً هم از سازمان به وزارت تبدیل گشته است و هم اکنون امکانات و بودجه لازم را برای تبدیل شدن به آنچه ایده ال است و می خواهد را ندارد.
وی با بیان این که الان کشورمان ایران با جنگی اقتصادی روبرو است، خاطرنشان کرد: یکی از راهکارهای مبارزه با این جنگ اقتصادی توسعه صنعت توریسم است.
این مسئول اضافه کرد: درآمدهای نفتی تابحال منجر به استفاده نشدن دیگر ظرفیت های کشور شده است اما پس از بحران های کنونی کشور، با گردشگری دیگر نفت نمی خواهیم.
ایشان در ادامه در بخش جرایم گردشگری خواهان توجه بیشتر دستگاه قضا شد و اظهار داشت: بعضاً جرم انگاری ها در این بخش دقیق نبوده و مطابق با جرم نیست و قضات به صورت سلیقه ای و برپایه قواعد و شواهد عمل می کنند در حالیکه در بحث قوانین شاهد تورها و راهنماهای غیرمجاز و اماکن اقامتی است که باید جرم انگاری شوند و هر جرم هم تنبیهات متناسب با خودش را داشته باشد و در بحث تعرض ها باید جرائم بعضاً خیلی سنگین تر باشد.
طباطبایی با بیان این که حضور گردشگران در کشور بهترین راهکار برای خنثی کردن تبلیغات منفی ضد کشورمان است، اظهار داشت: تبلیغات سوئی که به خصوص در زمینه ناامن بودن کشور می‎شود با حضور گردشگران قابل خنثی است چون که توریستهایی هم که حالا با ذهنیت های منفی وارد کشور می شوند، با اطمینان از امنیت و فرهنگ و رفتار مردم، ایران را به مقصد کشورهای خود ترک می کنند و سفیران ایران می شوند.
وی با بیان این که از آنجایی که کوچکترین تعرض ها در تریبون جهانی، بزرگنمایی می شود باید در این بخش به بهترین شیوه قوانین را اعمال شود، تصریح کرد: نگاه مدیران به گردشگری باید مثبت و کارآفرین و کمک اقتصاد باشد ولی هم اکنون بانک ها هم با برخورداری از تیم های حقوقی قوی، فعالان این حوزه به خصوص هتل ها و مراکز اقامتی را به سمت ورزشکستگی سوق می دهند.
رئیس جامعه هتلداران در انتها هم بر رفع مشکلات کشور از راه گردشگری تصریح کرد و خواهان رفع مشکلات این حوزه و استفاده از ظرفیت قوه قضائیه در این حوزه شد.

منبع: