اعلام نتایج سومین مسابقه عکس و نقاشی یلدا

آبنما کار: نتایج سومین مسابقه عکس آئین یلدا و بخش جنبی نقاشی یلدایی کودکان اعلام گردید.

به گزارش آبنما کار به نقل از مهر، سومین مسابقه عکس یلدا، با به انتها رسیدن داوری مسابقه عکس آیین یلدا منطبق با تقویم اعلام شده، نتایج سومین مسابقه عکس آئین یلدا در دو محور «یلدا در شهر» و «یلدا در خانه» و بخش جنبی نقاشی یلدایی کودکان اعلام گردید.
پس از اعلام فراخوان و اختتام مهلت مقرر ارسال آثار به سومین مسابقه عکس از آئین یلدا و همین طور مسابقه نقاشی یلدا، در مجموع ۹۴۳ اثر به دبیرخانه این مسابقات ارسال شد که عکس ها توسط هیأت داوری متشکل از حسن غفاری، بابک برزویه و آی تای شکیبافر و نقاشی کودکان توسط فاطمه لطیفی، سمیرا خانزادی و فاطمه جباری داوری شدند.
بر این اساس، شش هنرمند برگزیده مسابقه عکاسی «یلدا در شهر» و «یلدا در خانه» طی مراسم گشایش نمایشگاه این رویداد معرفی و تقدیر خواهند شد.
این گزارش حاکیست بنابر رأی داوران، اسامی عکاسان آثار راه یافته به نمایشگاه سومین مسابقه عکاسی یلدا به تفکیک محورها و نقاشی کودکان به شرح زیر است:
عکاسی یلدا در خانه:
هادی دهقان پور (۲ عکس)، امیر عنایتی، جمشید فرجوند (۲ عکس)، راحله حصاری، مهدی ایمانی (۲ عکس)، سیدرضا مهری، فاطمه سلجوقی، زهرا استادرضا، شریفه علی آبادی، بهرام بیات، داوود کهن ترابی، سیدجواد میرحسینی، سمانه شیرازی، داوود ایزدپناه، الهام توماری، ابراهیم علی پور و میلاد فلاحی اسامی راه یافتگان به نمایشگاه در بخش «یلدا در خانه» هستند.
عکاسی یلدا در شهر:
هادی دهقان پور، محمد آهنگر، امیر عنایتی، علیرضا رجایی، مهدی کرمی، سید سجاد موسوی، مهدی ایمانی، حسین خدیمی و سمانه شیرازی اسامی راه یافتگان به نمایشگاه در بخش «یلدا در شهر» هستند.
مسابقه نقاشی یلدا
آثار مسابقه نقاشی کودکان از شب یلدا نیز در سه گروه سنی ۴ تا ۶ سال، ۷ تا ۹ سال و ۱۰ تا ۱۴ سال مورد داوری قرار گرفت که بر این اساس، آثار محمدمهدی امیری، مهرسا نیکزاد، مستانه سخاوت، لاوین حسن زاده، زینب فقیهی، ترانه محمدی، امیرحسین شریفی راد، زهرا سادات تولیت، بهار رضایی و سالار خرامان به نمایشگاه نقاشی شب یلدا راه یافته است.
دبیرخانه مسابقات فرهنگی هنری سفره های ایرانی اسلامی با حمایت سازمان زیباسازی شهرداری تهران، سومین مسابقه عکس یلدا را به دبیری محمدصالح حجت الاسلامی برگزار کرد.
این مسابقات از سال ۱۳۸۷ تأسیس شده و تابحال برگزاری ۱۷ مسابقه ملی با موضوعات نوروز، رمضان، محرم و یلدا را در کارنامه خود دارد.
زمان و محل برگزاری نمایشگاه و مراسم اهدای جوایز متعاقباً اعلام خواهد شد.

منبع: