توسط یک کمپانی بین المللی صورت گرفت؛ پخش جهانی اثری از پویا سرایی در فرم کنسرتینو

به گزارش آبنما کار کنسرتینو شماره یک برای دو سنتور و ارکستر سمفونیک از ساخته های پویا سرایی آهنگساز و نوازنده شناخته شده موسیقی ایرانی توسط نشر استرن وسترن میوزیک به صورت بین المللی منتشر گردید.
دریافت 9 MB
به گزارش آبنما کار به نقل از مهر، «کنسرتینو شماره یک برای دو سنتور و ارکستر سمفونیک» از ساخته های پویا سرایی آهنگساز و نوازنده شناخته شده موسیقی ایرانی توسط نشر «استرن وسترن میوزیک» به صورت بین المللی منتشر گردید. کنسرتینو قطعه ای برای یک ساز تکنواز و ارکستر است که نقش اصلی در آنرا سازِ تک نواز ایفا می کند.
پویا سرایی که طی سال های اخیر در عرصه های مختلف آهنگساز و نوازندگی سنتور فعالیتهای مستمری داشته، درباره این اثر توضیح داد: موسیقی این کنسرتینو در مایه اصفهان است کما اینکه در این اثر توجه ام بیشتر معطوف به استفاده از خطوط کنترپوانتیک برای بافت های همراهی کننده بوده است. بخش کادانس این کنسرتینو هم در مایه اصفهان است.
وی افزود: سازهای ایرانی در طول سده اخیر و پیدایش ارکسترهای مختلف هنوز در نقش تک نواز کنسرتو حضوری کم فروغ داشته اند به صورتی که تا کنون آثار اندکی با فرم کنسرتینو برای سازهای مختلف ایرانی و ارکستر نوشته و ضبط شده است. البته تابحال استادانی مانند فرامرز پایور، حسین دهلوی، اردوان کامکار، کامبیز روشن روان-پرویز مشکاتیان، قطعاتی برای سنتور و ارکستر تصنیف کرده اند.
پویا سرایی از سال ۹۴ در زمان مدیریت هنری علی رهبری در ارکستر سمفونیک تهران در لیست آهنگسازان ارکستر سمفونیک معرفی شده به کمپانی «ناکسوس» قرار گرفت. این هنرمند همینطور در دو مجموعه صوتی و تصویری از گروه «شیلر» سنتور نواخته که این آثار اخیرا از لیبل سونی در سراسر جهان عرضه شده بود.