با انتشار فراخوان؛ جزئیات پنجمین مسابقه موسیقی الکتروآکوستیک اعلام گردید

آبنما کار: ستاد برگزاری مسابقه آهنگسازی موسیقی الکتروآکوستیک جایزه رضا کروریان با انتشار فراخوان دوره پنجم این رویداد، جزئیات این مسابقه موسیقایی را تشریح نمود.

به گزارش آبنما کار به نقل از مهر، ستاد برگزاری مسابقه آهنگسازی موسیقی الکتروآکوستیک «جایزه رضا کروریان» با انتشار فراخوان دوره پنجم این رویداد، جزئیات نحوه حضور هنرمندان جهت شرکت در این مسابقه موسیقایی را تشریح نمود.
در قسمتی از متن فراخوان پنجمین مسابقه موسیقی الکتروآکوستیک آمده است:
هیات برگزاری مسابقه گرامیداشت آهنگساز نوگرای ایرانی «رضا کروریان» که هر ساله برگزار می شود، از آهنگسازان فعال در حوزه موسیقی الکترونیک بدون محدودیت سنی و در جهت پشتیبانی از موسیقی الکتروآکوستیک و بیشتر شناساندنِ این موسیقی در ایران دعوت می کند با ارسال آثار خود در این مسابقه شرکت نمایند.
این مسابقه در سال ۱۳۹۵ توسط «گروه موسیقی یارآوا»، «نشر موسیقی معاصر» و با حمایت خانواده کروریان تأسیس شد. این در حالیست که پنجمین دوره مسابقه آهنگسازی موسیقی الکتروآکوستیک توسط گروه موسیقی یارآوا و «گروه موسیقی دانشگاه تهران» (پردیس هنرهای زیبا) برگزار می شود.
جوایز دوره پنجم مسابقه: جایزه اول: دوازده میلیون ریال/ جایزه دوم: ده میلیون ریال/ جایزه سوم: هشت میلیون ریال
به غیر از سه جایزه اول، امکان انتخاب تا پنج اثر برگزیده نیز توسط هیات داوران وجود دارد. ضمن اینکه تمامی آثار منتخب در کنسرت پایانی «فستیوال بین المللی موسیقی الکترونیک تهران» در مهر ۱۳۹۹ اجرا خواهند شد.
از برگزیدگان مسابقه با اهدای لوح و از سه نفر اول نیز با اهدای لوح و تندیسِ جایزه رضا کروریان (که توسط «جمشید مرادیان» طراحی و ساخته شده است) تقدیر به عمل می آید. همین طور تمامی آثار منتخب (سه جایزه اول و سایر آثار برگزیده و همین طور «انتخاب ویژه هیئت داوران») توسط نشر وای ام جی (گروه موسیقی یارآوا) منتشر خواهند شد.
* مقررات عمومی
– علاقه مندان بدون محدودیت سنی با شرایط زیر می توانند در این مسابقه شرکت کنند:
الف) آهنگسازانی که در ایران زندگی می کنند / ب) آهنگسازان ایرانی که الان خارج از ایران زندگی می کنند.
نکته مهم: سه جایزه اول (شامل جایزه نقدی و تندیس مسابقه) به گروه الف تعلق می گیرند. هیات داوران می تواند جایزه «انتخاب ویژه هیات داوران» را به گروه ب تخصیص دهد.
-اثر ارائه شده در مسابقه نباید قبلاً توسط ناشری در داخل یا خارج از ایران انتشار یافته باشد.
-در صورتی که آثار حائز شرایط لازم نباشند، هیئت داوران این حق را دارد که قطعات کمتری را برای تقدیر و جایزه معرفی نماید. نظر هیئت داوران قطعی است.
– تمامی آثار ارسالی در آرشیو جایزه رضا کروریان نگهداری خواهند شد.
*مقررات فنی
الف) این دوره از مسابقه در سه بخش انجام می پذیرد:
۱- فیکس مدیا با گردنگیر استفاده از صدای انسان بعنوان یکی از عناصر اصلی اثر / ۲- فیکس مدیا و صدای انسان / ۳- لایو الکترونیک و صدای انسان
برای اجرای کنسرت و ضبط قطعات یک خواننده سوپرانو و یک خواننده تنور در نظر گرفته شده اند. در صورت تمایل به استفاده از موسیقی آوازی محلی، مقامی یا سنتی، شرکت کننده شخصاً ملزم به پیدا کردن خواننده مورد نظر و برعهده گرفتن تمام مخارج احتمالی مربوطه خواهد بود. لطفاً توجه کنید که استفاده از صدای بانوان به صورت تنها محدودیت هایی دارد که ممکنست منجر به عدم صدور مجوز از جانب وزارت ارشاد شود. بدین جهت تصمیم در مورد راهیابی این قطعات به مسابقه با برگزارکنندگان مسابقه کروریان است.
ب) هر آهنگساز فقط می تواند در دو بخش از سه بخش مسابقه شرکت نماید و فقط می تواند دو اثر ارسال نماید. / پ) حداکثر زمان قطعه باید ۱۲ دقیقه باشد. / ت) قطعات ارسالی تا چهار کانال (کوادرافونیک) برای این دوره از مسابقه امکان پذیر است.
*موارد مورد نیاز جهت ارسال و شرکت در مسابقه:
۱فیکس مدیا: یادداشت آهنگساز در مورد قطعه (حداکثر تا ۱۰۰ کلمه) به فارسی و انگلیسی / نسخه استریو از قطعه (در صورت چندکاناله بودن اثر، ارسال فایل های صوتی مجزای هر کانال به صورت مونو و با شماره گذاری ضروری است)
۲صدای انسان به همراه فیکس مدیا: یادداشت آهنگساز در مورد قطعه (حداکثر تا ۱۰۰ کلمه) به فارسی و انگلیسی / پارتیتور اثر / نسخه استریو از قسمت الکترونیکِ (فیکس مدیا) قطعه (در صورت چندکاناله بودن بخش الکترونیک، ارسال فایل های صوتی مجزای هر کانال به صورت مونو و با شماره گذاری ضروری است)
۳صدای انسان به همراه لایوالکترونیک: یادداشت آهنگساز در مورد قطعه (حداکثر تا ۱۰۰ کلمه) به فارسی و انگلیسی / پارتیتور اثر/ جزئیات تکنیکی، نکات فنی و لیستی از تجهیزات سخت افزاری و نرم افزاری مورد نیاز جهت اجرای بخش لایوالکترونیک / ارسال بخش الکترونیک از قبل آماده شده (فیکس) در پیوند با لایوالکترونیک (در صورت وجود) / ضبط کامل از اثر (در صورت امکان)
*نحوه ارسال آثار:
– فایل صوتی قطعات باید با فرمت wav یا aif – sample rate: ۴۴۱۰۰ / bit-depth resolution: ۱۶ bit و بوسیله وب سایت wetransfer.com به آدرس ایمیل reza.korourian.competition@gmail.com ارسال شوند.
– پارتیتور اثر با فرمت PDF به همراه فایل صوتی (در یک ایمیل) به آدرس مسابقه ارسال شود. / توجه: روی پارتیتور، نام آهنگساز یا نام اثر نوشته نشده باشد.
– لطفا فایل ها به صورت بی نام و با یک عدد (کد رمز) ۵ رقمی، در محل نام فایل در ایمیل، به آدرس ایمیل مسابقه ارسال شوند.
– نام اثر و مشخصات آهنگساز (یک بیوگرافی کوتاه تا ۱۰۰ کلمه به فارسی و انگلیسی، ایمیل، نشانی و شماره تلفن ثابت و همراه، تاریخ دقیق تولد به همراه یک عکس دیجیتال با کیفیت) با همان کد ۵ رقمی به آدرس ایمیل info@yarava.com ارسال گردند.
نکته مهم ۱: آثاری که مدارک ارسالی آنها کامل نباشد، مورد بررسی قرار نمی گیرند.
نکته مهم ۲: آهنگسازانی که با دو قطعه در مسابقه شرکت می کنند، یک کد پنج رقمی را به همراه حروف A و B برای هر قطعه انتخاب کنند. مثال:
قطعه اول: ۱۲۳۴۵A، قطعه دوم: ۱۲۳۴۵B
*مهلت ارسال آثار
– مهلت ارسال آثار برای پنجمین دوره جایزه رضا کروریان، ۳۱ خرداد ۱۳۹۹ است. هیات داوران دوره پنجم، نفرات برگزیده را تیرماه ۱۳۹۹ اعلام خواهدنمود.

منبع: