در تالار رودکی؛ ارکستر پارسوآ با ۲ خواننده به صحنه می رود

به گزارش آبنما کار تازه ترین کنسرت ارکستر پارسوآ به خوانندگی نوید نوروزی و مهدی عطایی روز پانزدهم دی در تالار رودکی برگزار می گردد.

به گزارش آبنما کار به نقل از مهر، ارکستر «پارسوآ» به رهبری احمد مقدسی زاده و خوانندگی نوید نوروزی و مهدی عطایی، پانزدهم دی ۱۳۹۸ در تالار رودکی به صحنه می رود. این ارکستر از حدود ۴۰ نوازنده سازهای زهی، بادی چوبی، کوبه ای و سازهای ایرانی تشکیل شده است.
این اجرا شامل چند قطعه بی کلام و چند قطعه همراه با آواز است. «سبکبال» از حسین دهلوی، «پرواز» برای قانون و ارکستر از بهزاد عبدی و «رقص با باران» برای قیچک و ارکستر اثر بهزاد عبدی، قطعه های بی کلام این کنسرت هستند.
«به نگاهم بنگر» اثری از پرویز یاحقی با شعر بیژن ترقی و تنظیم شهرام توکلی، «به یاد صیاد» آهنگساز جواد لشگری، تنظیم کننده مرتضی حنانه و شعر نیر سینا، «قرارم باش» آهنگ و تنظیم شهرام توکلی با شعری از سهیل محمودی، «بمان در خیالم» آهنگ و تنظیم احمد مقدسی زاده با شعری از شیرین خسروی، «ای بهار من» آهنگساز علی تجویدی با شعری از منیره طاها و تنظیم علی اکبر قربانی، «عاشق مشو» آهنگساز محمود ذوالفنون و تنظیم مهدی پناهی با شعری از رضا ثابتی، «برف پیری» آهنگساز جواد لشگری، تنظیم احمد مقدسی زاده با شعری از رحیم معینی کرمانشاهی آثاری هستند که در بخش های دیگر این کنسرت اجرا می شود.
نوید نوروزی خواننده ای است که در اجرای پیش رو در کنار ارکستر «پارسوآ» به صحنه می رود. او از ۱۳ سالگی آموزش آواز را نزد استاد علی اصغر شاهزیدی آغاز و از همان زمان نواختن تنبک، تار و سه تار را دنبال کرد. رشته تحصیلی نوروزی فلسفه است و فوق لیسانسش را در اُتاوا یونیورسیتی، دانشگاه سینت پُل گرفته است. وی اردیبهشت امسال خواننده گروه خُنیاگران مهر بود که در سویس به اجرای برنامه پرداختند. وی همینطور فروردین ماه با ارکستر سازهای ملی به رهبری علی اکبر قربانی در بوستان آب و آتش اجرای خیابانی داشت.
نوید نوروزی الان در حال آماده سازی آلبومی برپایه ساخته های جواد لشگری است که بزودی روانه بازار موسیقی خواهد شد.
ارکستر «پارسوآ» با هدف اعتلای موسیقی ایران و بدون حمایت های دولتی در دی ماه ۱۳۹۷ فعالیت رسمی خویش را با اجرا در جشنواره موسیقی فجر البرز شروع کرد. اجرای پانزدهم دی آغاز فصل جدیدی در کارِ ارکستر «پارسوآ» است.
موسسه فرهنگی و هنری «دنگ دنگ کوبان» برگزاری کنسرت «پارسوآ» را برعهده دارد.

منبع: