پایکوب و شبی برای غم کشی

آبنما کار: نخستین کنسرت گروه موسیقی تلفیقی پایکوب با عنوان شبی برای غم کُشی روزهای بیست و چهارم و بیست و پنجم آذر در پردیس سینمایی کورش برگزار گردید.
به گزارش آبنما کار به نقل از مهر، اولین کنسرت تلفیقی گروه «پایکوب» روز های بیست و چهارم و بیست و پنجم آذر طی ۲ نوبت روی صحنه رفت تا در اجرایی که «شبی برای غم کُشی» نامگذاری شده بود، دوستداران این سبک از موسیقی تجربه جدیدی در فضای کنسرت را شاهد باشند.
کورش مهربان خواننده گروه «پایکوب» با قطعه «پرسون پرسون» روی صحنه آمد و بعد از اتمام این قطعه رو به حضار اظهار داشت: خوشحالیم که امشب میزبان شما هستیم و مقرر است برای ساعاتی از همه غم و اندوه دنیا فاصله بگیریم و لحظات خوشایندی را با هم تجربه نماییم.
اجرای قطعاتی از اولین آلبوم رسمی گروه «پایکوب» بخش های دیگر این برنامه را تشکیل می داد و بعد از آن قطعاتی چون «دوش»، «ترا من دوست می دارم»، «رخساره » اجرا شد که مورد توجه دوستداران موسیقی حاضر در سالن قرار گرفت، این در حالی بود که به درخواست حضار قطعه «رعنا» دوبار پشت سر هم اجرا شد.
مهربان در بخشی از صحبت هایش رو به حضار اظهار داشت: موسیقی در ایران در دوره های مختلف با اتفاقات و رفتارهای اجتماعی مختلفی رو به رو شده است. این هنر کماکان با فاصله زیاد هنوز هم پرطرفدارترین هنر در میان مردم است و همه ساعات زیادی از زندگی خویش را با آن می گذرانند. موسیقی شاد با کلام فاخر و محتوای عاشقانه سالهای زیادی در ایران یکه تازی کرده و استقبال از آن در دوره های مختلف نشانگر توانایی این سبک در ارتباط گرفتن با این سبک و سیاق شده است.
این خواننده موسیقی تلفیقی در ادامه به معرفی میهمانان حاضر در سالن پرداخت و در ابتدا محمدرضا چراغعلی آهنگساز و کارشناس موسیقی را معرفی نمود که به قول وی نقش عمده ای در تولید آثار گروه «پایکوب» داشته است.
محمد نوازی، محمد قدس، علی پارسا، حسین فاطمی، غلامرضا صنعتگر، امید صباغ نو، امیر غفارمنش، پیام قربانی، امیر کاظمی، مهسا ایرانیان، فرشید فهیم و اعضای تیم فوتبال حامی هنرمندان همچون چهره های حاضر در اجرای زنده این کنسرت بودند.
امین قیاسی، فرید الهی، بهزاد اشعاری، فروغ فضلی، مهرنام رستگاری، علیرضا مصدقی و آراد یادگارفرد اعضای ارکستر گروه «پایکوب» بودند. ضمن اینکه رهبری ارکستر را سینا ذکایی بر عهده داشت.
در انتهای برنامه هم مراسم رونمایی از اولین آلبوم «پایکوب» برگزار گردید و این آلبوم به صورت رسمی در دسترس علاقمندان قرار گرفت.

منبع: