بازدید مجازی از مقبره توت عنخ آمون در لندن

آبنما کار: نمایشگاه آثار مقبره « توت عنخ آمون» که چندی قبل فعالیت خودرا در گالری «ساعتچی» لندن آغاز کرده،  برای بازدیدکنندگان این فرصت را فراهم نموده است تا بتوانند بازدید از این مقبره را با استفاده از واقعیت مجازی تجربه کنند.
به گزارش آبنما کار به نقل از ایسنا، نمایشگاه بزرگ آثار مقبره «توت عنخ آمون»، فرعون جوان مصر باستان که قبل تر به شهرهای لس آنجلس و پاریس سفر کرده و بیشتر از ۱.۴ میلیون بازدیدکننده را به محل برگزاری نمایشگاه کشانده بود، مدتی است به ایستگاه سومش از تور جهانی یعنی لندن رسیده است. این دفعه مدیران برگزاری این نمایشگاه امکان مشاهده فضای مقبره «توت عنخ آمون» را با استفاده از فناوری واقعیت مجازی برای بازدیدکنندگان فراهم نموده اند.
این بازدید مجازی هشت دقیقه ای که با عنوان «توت عنخ آمون: وارد مقبره شوید» به بازدیدکنندگان نمایشگاه مقبره فرعون طلایی معرفی شده به همت کمپانی سرگرمی « سیتی لایتس» که توسط « جول نیوتن» فیلمساز هالیوودی تاسیس شده، امکان پذیر شده است.
«نیوتن» معتقد می باشد یک مخاطب عادی جهت استفاده از هدست های واقعیت مجازی به دنبال یک دلیل است و با عنایت به علاقه مندانی که « توت عنخ آمون» به سمت خود جذب کرده است هیچ انگیزه ای نمی تواند بزرگتر از او باشد.
بعد از آن که بازدیدکنندگان این نمایشگاه از هدست واقعیت مجازی استفاده می نمایند خودرا در «دره پادشاهان» می یابند و می توانند نسخه ای فوتورئالیستیک از مقبره « توت عنخ آمون» و گنجینه های داخل آنرا که در سال ۱۹۲۲ توسط « هاوارد کارتر» کشف شده، ببینند.
قبل از لندن، پاریس میزبان بیشتر از ۱۵۰ اثر باستانی مقبره این فرعون بود. طبق آخرین گزارش ها، بیشتر از ۱.۳ میلیون بلیت این نمایشگاه در پاریس به فروش رفت و رکورد پربازدیدترین نمایشگاه تاریخ فرانسه که قبل تر به یکی از نمایشگاه های هنری «لود مونه» تعلق داشت، به نام نمایشگاه مصر باستان ثبت گردید.
نمایشگاه «گنجینه مقبره فرعون طلایی» بعد از لندن در هفت شهر مختلف دیگر به معرض نمایش گذاشته خواهد شد. فعالیت این نمایشگاه تا تاریخ سوم می سال ۲۰۲۰ در لندن ادامه خواهد داشت.

منبع: