در آستانه نشست رونمایی از آلبوم؛ آهنگساز افسانه چشم هایت پوزش خواست

آبنما کار: آهنگساز آلبوم افسانه چشم هایت به خوانندگی علیرضا قربانی و همایون شجریان با انتشار یک ویدئو در فضای مجازی از درج اشتباه نام هوشنگ ابتهاج بعنوان شاعر یکی از قطعات این آلبوم عذرخواهی نمود.

به گزارش آبنما کار به نقل از مهر، مهیار علیزاده آهنگساز آلبوم «افسانه چشم هایت» به خوانندگی علیرضا قربانی و همایون شجریان روز گذشته با انتشار متن و یک ویدئو نسبت به حواشی پیش آمده درباره یکی از قطعات این آلبوم توضیحاتی را ارائه داد.
علیزاده در این ویدئو توضیح داده است: «می خواستم مراتب سپاسگزاری خودم را نسبت به تمامی مهر و محبت هایی که در این پنج سال به من و آلبوم افسانه چشم هایت داشتید، اعلام کنم. دست تک تک شما عزیزان را برای انتقادهای به جایی که راجع به قطعه «افسوس» داشتید، می بوسم. این قطعه در اینترنت سال هاست که به اسم استاد ابتهاج ثبت شده و من هم بدون کوچک ترین شک و شبهه ای فکر می کردم که این شعر سروده ایشان است. ولی با صحبتی که با خانواده ایشان داشتم متوجه شدم که متاسفانه این شعر سروده ایشان نیست. به هر حال با ناشر اثر، علیرضا قربانی، همایون شجریان هماهنگ شده که این اشتباه در چاپ های بعدی اصلاح گردد و من مراتب عذرخواهی خودم را نسبت به استاد ابتهاج، خانواده ایشان و تمامی هنردوستان عزیزم ابراز می کنم. امیدوارم از موسیقی این اثر لذت ببرید.»
وی در توضیح این ویدئو نیز آورده است: «ویدیو بالا مربوط است به حواشی و البته اشتباهی که در بروشور آلبوم «افسانه چشم هایت» رخ داده. در ویدیو دوم نیز دو نمونه از شمار زیاد سایت ها و وبلاگ هایی که این ابیات را به نام استاد ابتهاج ثبت کرده اند برای شما به اشتراک گذاشته ام… با صحبتی که با خانواده استاد داشتم، آنها هم بر این امر صحه گذاشتند که این اشعار مدت هاست به اشتباه به اسم استاد سایه ثبت شده اند. بدیهی است که مسئول این بی دقتی شخص من هستم که انتخاب اشعار و آهنگسازی بر روی آنها وظیفه من بوده و امیدوارم که به سرعت و در نسخه های تجدیدچاپ، این مورد و همچنین دو اشتباه تایپی در دفترچه سی دی اصلاح گردد. امید که از این آلبوم لذت کافی ببرید.»
طی روزهای گذشته انتقادهایی در فضای مجازی نسبت به قطعه «افسوس» در آلبوم «افسانه چشم هایت» مطرح شده بود که در معرفی این قطعه به اشتباه نام هوشنگ ابتهاج بعنوان شاعر اثر قید شده بود. علیزاده توضیحی درباره شاعر اصلی قطعه موردنظر نداده است.

منبع: