به یاد ناصر فرهنگ فر؛ میلاد فرهنگ منتشر گردید

به گزارش آبنما کار آلبوم میلادِ فرهنگ با نوازندگی سنتور میلاد کیایی و نوازندگی تمبک آرش فرهنگ جمعه ۱۷ آبان ماه همزمان با سالروز تولد استاد میلاد کیایی نوازنده موسیقی ایرانی در دسترس مخاطبان قرار می گیرد.

به گزارش آبنما کار به نقل از مهر، آلبوم «میلادِ فرهنگ» به تهیه کنندگی موسسسه «راوی آذر کیمیا» به مدیریت رضا مهدوی با نوازندگی سنتور میلاد کیایی و نوازندگی تمبک آرش فرهنگ روز جمعه ۱۷ آبان ماه همزمان با سالروز تولد استاد میلاد کیایی نوازنده پیشکسوت موسیقی ایرانی با برگزاری مراسمی به میزبانی فرهنگسرای نیاوران در دسترس مخاطبان قرار می گیرد.
میرعلیرضا میرعلی نقی از پژوهشگران با سابقه حوزه موسیقی طی یادداشتی درباره این آلبوم توضیح داده است: «این ۲ هنرمند ناموَر، میلاد کیایی و ناصر فرهنگفر شاید کارنامه همکاری ِزیادی نداشته باشند، ولی سال ها همدلی و هم عصری، در معرفتی که ویژه نسل آنان بود، نام بلندشان را کنار یکدیگر قرار می دهد. یاد ِآن را گرامی و وجود ِاین را حرمت می داریم.
میلاد ِسنتور معاصر، همنوا با یادگار ناصر، هوایی خوش نوا از موسیقی ایرانی را ارمغان ِدوستداران کرده اند. بشنویم و دل بسپاریم و ایمان بیاوریم که «آن جا که سخن باز می مانَد و موسیقی آغاز می گردد اگر نواگران چیره باشند، نیازی به هیچ کلام و حرف ِزیادتی نیست.»
نخستین نام ِخاص در سنتورنوازان ایران، میلاد ِبی نیاز از عنوان استاد، پای به پله زرین ِ۷۵ سالگی نهاد. نوازنده ای نوآور که همیشه نیروی جوانی و خِرَد کهنسالی را با هم داشته و دارد. هنرمندی که صدای سازش، روش زیبای زندگی اش و نحوه برخوردش در اجتماع، همیشه و در هر حال، برازنده و آراسته و خوشاهنگ بوده و هست. موسیقی او، قصه گوی آرزوها و شادی های ماست. با این آلبوم، طنین دستان توانمند میلاد کیایی ِبزرگ و بزرگوار، در سلسله آلبوم هایی که موسسه راوی آذرکیمیا بعنوان یاد و یادواره منتشر نموده، قرار می گیرد.
سپاس می داریم این هنرمند ِصاحب احساس و فرهنگ را که موسیقی اش، بی مدد و بی واسطه کلام و خواننده، خود به راحتی حرف خویش را می گوید و به دل های دوستدارانش می نشیند. میلاد کیایی، در گفتار و کردار، دل سپرده به آموزه های استاد روح الله خالقی است. استادی که آرزو داشت روزی برسد که در آن، موسیقی تنها با زبان خود سخن بگوید و از شعر و شعرخوان بی نیاز شود.»