نکوداشت مسعود عربشاهی

به گزارش آبنما کار مراسم نکوداشت مسعود عربشاهی روز یکشنبه ۱۲ آبان ماه از ساعت ۱۶ با حضور هنرمندان در سالن ایران فرهنگستان هنر برگزار می گردد.

به گزارش آبنما کار به نقل از روابط عمومی موزه هنرهای معاصر تهران، انجمن هنرمندان نقاش ایران با همکاری موزه هنرهای معاصر تهران، فرهنگستان هنر و موسسه فرهنگی هنری و پژوهشی صبا به مناسبت چهلمین روز درگذشت مسعود عربشاهی، مراسم نکوداشتی با حضور و سخنرانی هنرمندان عرصه های مختلف هنری را در روز ۱۲ آبان ماه از ساعت ۱۶ در سالن ایران فرهنگستان هنر، واقع در خیابان ولیعصر( عج ) نرسیده به خیابان طالقانی، ورودی شرقی فرهنگستان هنر برگزار می نماید.
همچنین برخی از آثار این هنرمند از روز ۱۲ تا ۱۸ آبان ماه در گالری استاد لرزاده موسسه فرهنگی هنری و پژوهشی صبا به نمایش در می آید.
مسعود عربشاهی هنرمند نقاش و مجسمه ساز، متولد ۱۹ شهریور ۱۳۱۴ تهران بود. وی از هنرستان هنرهای زیبای تهران(۱۳۳۸) و هنرکده هنرهای تزیینی فارغ التحصیل شد. عربشاهی در عرصه تزیینات معماری هم فعالیت داشت و در طرح های خود از میراث هنری خاور نزدیک باستان مایه می گرفت و در فعالیت های خلاقه خود به نقشمایه های تزیینی بابلی، آشوری و پارسی روی می آورد و در تجارب تجسمی این عناصر را در طرح های سه بعدی عظیم هم با مهارت به کار می گرفت. وی در روز ۲۵ شهریور ماه ۹۸ بر اثر عارضه قلبی ـ ریوی در تهران دارفانی را وداع گفت.