مهدی آشنا در گزارش آبنما کار: عکاسی تئاتر تخصص می خواهد

به گزارش آبنما کار مهدی آشنا عکاس فعال عرصه تئاتر، کارگاه آموزشی عکاسی شامل دوره های مقدماتی، پیشرفته و تخصصی برگزار می نماید.

مهدی آشنا عکاس فعال عرصه تئاتر و سینما درباره برگزاری کارگاهی آموزشی در زمینه عکاسی، به خبرنگار مهر اظهار داشت: مقرر است در مؤسسه فرهنگی و هنری «کاج» کارگاه آموزشی عکاسی را برگزار کنم. در ابتدا به من پیشنهاد داده شد تا کارگاهی برای عکاسی تئاتر برگزار کنم ولی من معتقدم عکاسی تئاتر یا گرایش های دیگر تخصص است و برای آموزشگاه عکاسی باید در ابتدا دوره های مقدماتی و پیشرفته برگزار گردد و بعد از آن به دوره تخصصی برسیم.
وی اظهار نمود: در بعضی کلاس ها همه موارد را یکجا و به صورت کلی به هنرجوها تدریس می کنند و هنرجو گرفتار سردرگمی شده و از عکاسی دلسرد می شود بنابراین باید عکاسی را به صورت پله به پله به هنرجویان آموزش داد.
آشنا توضیح داد: هنرجویان در ابتدا مرحله مقدماتی را سپری می کنند و بعد از آن وارد دوره عکاسی پیشرفته می شوند. بعد از فارغ التحصیل شدن در دوره پیشرفته، هنرجویان برای حضور در رشته مورد علاقه خود راهنمایی و به استادانی که در هر رشته تخصصی شناخته شده هستند، معرفی می گردند.
این عکاس سینما و تئاتر در ادامه درباره مدت زمان برگزاری این کارگاه آموزشی، خاطرنشان کرد: قاعده ما بر مبنای یادگیری هنرجویان است، یعنی احتمال دارد دوره مقدماتی بر مبنای توانایی هنرجویان مدت زمان کمتری برای برگزاری نیاز داشته باشد.
وی درباره خروجی مدنظر این کارگاه آموزشی عکاسی، تاکید کرد: برای هر کلاسی خروجی هم در نظر می گیرم چون عکاسی باید عملی باشد و هنرجویان در چارچوب نمایشگاهی که از آثارشان برگزار می شود، نقاط ضعف و قوت کار خویش را می شناسند و ما به آنها در رفع یا تقویت این نقاط کمک می نماییم.
آشنا در انتهای سخنان خود اظهار داشت: چندی است کارگاه آموزش عکاسی را با حضور بچه های افغانستانی برگزار می کنم که مقرر است بزودی نمایشگاهی از آثارشان با مبحث مهاجرت هم برگزار گردد. از خروجی کار این بچه ها خیلی راضی هستم و مطمئنم نمایشگاه آثارشان با بازخورد خوبی مواجه می شود.