در گفتگو با علی نعمتی مطرح شد؛ همکاری با عوامل کلوپ همسران، دومین آلبوم اسفند منتشر می شود

به گزارش آبنما کار علی نعمتی نوازنده کم شنوای ساز ویولن که چندی قبل اولین آلبوم رسمی خود با نام جادوی نقره ای را رونمایی نمود، از همکاری با فیلم سینمای کلوپ همسران و انتشار دومین آلبوم تک نوازی خود اطلاع داد.

به گزارش آبنما کار به نقل از مشاور رسانه ای این هنرمند، علی نعمتی نوازنده کم شنوای ساز ویولن که چندی قبل اولین آلبوم رسمی خود با نام «جادوی نقره ای» به آهنگسازی سید بهنام ابطحی را رونمایی نمود، از همکاری با فیلم سینمایی کلوپ همسران و انتشار دومین آلبوم تک نوازی خود اطلاع داد.
وی درباره نحوه انتشار دومین آلبوم خود بیان کرد: این آلبوم با نام «سکوت» دارای ۱۰ قطعه است که برخلاف اولین آلبوم من خیلی گسترده و تکنیکال نیست چون که آثار بر اساس احساس نوشته شده است. در این آلبوم هم با هنرمندانی چون بهنام ابطحی، بابک مافی، شاهین خسرو آبادی، پیام رفاهی همکاری داشته ام. این مجموعه طبق برنامه ریزی های انجام شده اواخر امسال روانه بازار موسیقی کشور می شود.
نعمتی در ادامه از همکاری خود با فیلم سینمایی «کلوپ همسران» که این روزها در سینماهای کشور درحال اکران است اطلاع داد و اظهار داشت: در این فیلم بعنوان سولیست ویولن در موسیقی تیتراژ و متن فیلم همکاری داشته ام که قطعات به فراخور ژانر فیلم، آهنگ هایی ریتمیک با تمپوی پایین است.
این نوازنده درباره اولین آلبوم تک نوازی خود توضیح داد: این آلبوم با آهنگسازی سید بهنام ابطحی با محوریت ساز ویولن در ژانرهای مختلف و متنوع که تلفیقی از موسیقی کلاسیک غربی و موسیقی پاپ ایرانی با بُن مایه هایی از موسیقی کلاسیک ایرانی ست با همراهی نوازندگان مطرحی همچون بابک ریاحی پور، میثم مروستی، پدرام فریوسفی، هومن نامداری و آتنا اشتیاقی تولید و عرضه شده است. در تمامی مراحل ضبط بهنام ابطحی بر اجرای صحیح پارت ها تاکید بسیاری داشت و من تمامی کارها را ۴۴۰ بدون تغییر کوک نواختم که بعضی از منتقدان بر اجرای صحیح تکنیک ها و فرم های موسیقایی همراه با احساس در نوازندگی ساز ویولن اشاره کردند.
در پیشینه فرهنگی هنری علی نعمتی آمده است: « علی نعمتی با وجود کم شنوایی از سال ۶۵ وارد عرصه موسیقی می شود و ساز تخصصی ویولن را به علت علاقه پدرش به این ساز و استاد پرویز یاحقی انتخاب می کند. وی در محضر اساتیدی همچون محمد بهارلو، حمیدرضا فاضلی، محمدرضا اتابکی، علی اکبر رجب زاده، اسدالله ملک و پرویز یاحقی این ساز را فرا می گیرد و ردیف های موسیقی ایرانی را هم به صورت کامل می آموزد و از محضر استادان دیگری چون منصور نریمان، فرهنگ شریف و همایون خرم بهره مند می شود. نعمتی در ادامه در خیلی از مستر کلاس های نوازندگان شهیر اروپایی شرکت می کند تا به لهجه، توان و سبکی بدیع در ویلن نوازی می رسد. وی علاوه بر انتشار تک آهنگ ها و موزیک ویدیوهای در سبک ها و لهجه های متفاوت با برنامه تلویزیونی «ماه عسل» و «سه ستاره» بعنوان سولیست ویولن همکاری کرده است.»