مهمترین شهرهای دنیا که پیاده روی در آنها جذاب و دیدنی است

به گزارش آبنما کار با وجود وسایل نقلیه همچون تاکسی، تراموا و قطار، گاهی پیاده روی در شهر، روشی کارآمد برای دیدن آن شهر به حساب می آید، چون که برخی مناطق تنها با پای پیاده قابل دیدن هستند.
به گزارش آبنما کار به نقل از ایسنا، نوسازی و ظهور اتومبیل ها، سبک زندگی را تغییر داده است. محققان بر این باورند شهرهایی که پیاده روی در آنها رواج دارد، باعث ارتقاء سلامت روان و جسم ساکنان، خلاقیت و تعامل مدنی می شود.
بهترین روش برای کاوش در هر شهر؛ پیاده روی، دیدن مناظر، شنیدن صداها و نزدیک بودن به آنهاست. البته برخی شهرها در جهان بدین منظور طراحی شده اند و محله های منحصر به فردی برای پیاده روی افراد دارند که بسیار دیدنی هستند.
از مهمترین شهرهایی که پیاده روی در آنها بسیار جذاب و دیدنی است عبارتند از:

سیدنی در استرالیا

دیدن شهر سیدنی، مستلزم پیاده روی در آن است. پل بندرگاه سیدنی ( یکی از نمادهای اصلی و از شریان های مهم ارتباطی شهر) در استرالیا همراه با اپرای سیدنی که در دیگر سوی بندرگاه سیدنی قرار دارد بعنوان دو نماد اصلی شهر و قطب گردشگری این شهر محسوب می شوند. این پل از شاهکارهای مهندسی و معماری جهان است و پنجمین پل قوسی جهان بشمار می رود.

بوستون در ایالات متحده آمریکا

بوستون همچون شهرهایی است که باید با پای پیاده آنرا کشف کرد. این شهر مورد علاقه گردشگران است و مسیر Freedom Trail به طول دو ونیم مایل که بازدیدکنندگان را به 16 نقطه دیدنی اصلی شهر می رساند، بسیار مورد توجه است.

قدم زدن در خیابان های سنگفرشی محله اعیان نشین بک بی(Back Bay)- مقصدی برای خرید و غذا خوردن- بسیار لذت بخش است. میدان بزرگ کاپلی در مجاورت کلیسای مشهور ترینیتی (Trinity) متعلق به قرن ۱۹ است و کتابخانه عمومی بوستون در آن مکان قرار دارد. در گوشه و کنار خیابان های درخت کاری شده این محله، عمارت هایی وجود دارد که خیلی از آنها در خیابان کامن ولث که از پاریس الهام گرفته است، قرار دارند.

سنگاپور

راه هایی به ظاهر بی انتها برای لذت بردن از منظره ها در سنگاپور با پای پیاده وجود دارد؛ از پیاده روی ساحلی در سواحل این شهر گرفته تا پیاده روی در پارک جنگلی و محلات تاریخی. باغ Gardens by the Bay و پل Helix که منظره زیبایی در شب دارد، همچون مناطق جذاب برای پیاده روی در این شهراست.

کارتاخنا در کلمبیا

این شهر یکی از شهرهای بزرگ تفریحی ساحلی کارائیب در کشور کلمبیاست. کارتاخنا با منطقه ای درمرکز شهر که یادآور شهر نیواورلئان امریکاست، جذابیت های تاریخی روزانه و مناظر دیدنی در شب دارد که منجر به افزایش محبوبیت این منطقه شده است.

شهر فاس در مراکش

می توانید بیابان های مراکش را با ماشین یا شتر تماشا کنید، اما اگر می خواهید با فرهنگ مردم و افراد این منطقه آشنا شوید، باید با پای پیاده در بین آنها قدم بگذارید.

سان آنتونیو در ایالات متحده آمریکا

مناطق دیدنی این شهر در کنار هم هستند و دیدن آنها با پای پیاده آسان تر است. ریور واک سن آنتونیو، نام منطقه ای است در مرکز شهر سن آنتونیو یکی از شهرهای ایالت تگزاس آمریکا که منطقه گردشگری به حساب می آید و در فاصله اندکی با Alamo (مکان تاریخی) قرار دارد.

پاریس در فرانسه

هیچ بازدیدی از این شهر بدون قدم زدن در شانزلیزه کامل نمی گردد. فرانسوی ها این خیابان را زیباترین خیابان جهان می دانند. خیابان شانزلیزه با زیبایی فراوان، کافه های معروف و فروشگاه ها و سالن های تئاتر لوکس، یکی از معروف ترین خیابان های جهان است.

بوئنس آیرس در آرژانتین

برخی بوئنوس آیرس را پاریس آمریکای لاتین می دانند و پیاده روی در آن و دیدن موزه ها و کلیساها بسیار جذاب است. بوئنس آیرس که به شدت تحت تاثیر فرهنگ اروپا قرار گرفته به خاطر معماری، زندگی شبانه و فعالیت های فرهنگی اش مشهور است. این شهر همینطور یکی از ثروتمندترین شهرهای امریکای لاتین است که در آن بیشتر طبقه اجتماعی متوسط با ساکنانی دارد که تحصیلات عالی دارند.

کِبـِک در کانادا

این شهر، مرکز شهری دارد که یادآور فرانسه است و هتلی شبیه به قلعه(Chateau Le Frontenac) که منظره دیدنی دارد. قدم زدن در خیابان Rue Saint Louis، که از پرمخاطب ترین خیابان های این شهر است، بسیار لذت بخش می باشد.

ونیز در ایتالیا

در شهر ونیز ماشینی حرکت نمی نماید. میدان سن مارکو یکی از دیدنی ترین مکان های این شهر است که پس از گذشتن از آن به محله مسکونی می رسید که بسیار دیدنی است.

هوی آن در ویتنام

در گذشته بندر مهم تجاری بوده و هم اکنون، میراث جهانی یونسکو به حساب می آید. بازدیدکنندگان در این شهر با چراغ های سنتی که خیابان ها را روشن کرده مناظر دیدنی را مشاهده می کنند.

شهر فلورانس در ایتالیا

با اینکه ترافیک در این شهر زیاد است، اما می توان از مکان های تاریخی این شهر با پای پیاده دیدن کرد و از آن لذت برد.

ونکوور در کانادا

این شهر سومین شهر بزرگ کاناداست. هم اکنون به علت برنامه های حمل و نقل و نقشه های جدیدی که در مسیرهای پیاده روی وجود دارد، افراد به شدت تشویق به پیاده روی می شوند. یکی از دیدنی ترین مکان های پیاده روی در امتداد نهر فالس تا پل خیابان گرانویل است.

دوبروونیک در کروواسی

این شهر تاریخی در ساحل دریای آدریاتیک است. این شهر یکی از برجسته ترین مقصدهای توریستی در دریای آدریاتیک به حساب می آید. در سال ۱۹۷۹ میلادی، شهر دوبروونیک به لیست میراث جهانی یونسکو پیوست. منطقه Old City در این شهر فقط برای پیاده هاست..

منابع:

www.smartertravel.com
theculturetrip.com