با انتشار نامه ای سرگشاده؛ مدیر اجرایی جشنواره موسیقی فجر استعفا کرد، توضیحات شهرام صارمی

آبنما کار: مدیر اجرایی سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر یک روز پس انتصاب مدیر جدید دفتر موسیقی وزارت ارشاد با انتشار نامه ای سرگشاده از سمت خود استعفا کرد.

به گزارش آبنما کار به نقل از مهر، شهرام صارمی مدیر اجرایی سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر یک روز پس انتصاب مدیر جدید دفتر موسیقی وزارت ارشاد با انتشار نامه ای سرگشاده از سمت خود استعفا کرد.
در متن نامه سرگشاده شهرام صارمی آمده است:
«به نام حضرت دوست
هنوز چند روزی از آخرین جلسه مذاکره جناب آقای ترابی با اینجانب درباب پذیرفتن مدیریت اجرایی سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجرنگذشته است. پیشنهادی که باوجود میل قلبی اینجانب بعد از یک جلسه طولانی و نمایش دلیلهای، توضیحات و لطف همیشگی ایشان با اشتیاق از جانب اینجانب پذیرفته شد.
مهمترین دلیل پذیرفتن این پیشنهاد، تکرار تجربه همکاری با مدیری بود که حدود ۲۵ سال از سابقه آشنایی من با ایشان می گذشت. در تمام این سال ها از ایشان جز اخلاق مداری، صداقت در گفتار و رفتار، تشریک مساعی در امور، دلسوزی و احساس مسئولیت در قبال موسیقی و اهالی موسیقی، اتکاء به یافتن بهترین راهکارها برای اجرای برنامه ها و حل مشکلات، دوری جستن از هرگونه تنش، استفاده بهینه از امکانات موجود و رعایت صرفه و صلاح در هزینه ها، انضباط و شفافیت مالی، پاکدستی، عدم دخالت در حوزه کارشناسی فنی موسیقی و… ندیده ام.
استعفای ایشان که در رابطه مستقیم با حواشی و مشکلات تحمیلی به دفتر موسیقی، که آخرین مورد آن دریافت مبلغ ۱۰ درصد از مبلغ کل ظرفیت سالن های کنسرت برای هر اجرا و واریز به خزانه بود، انجام شد. این استعفا برای من اصلاً اتفاق عجیبی نبود، برای اینکه از ایشان به جز این انتظار نمی رفت. علی ترابی با این استعفا در این مقطع و در قبال یک تصمیم نادرست و غیرکارشناسی از جانب آقای کاراندیش که در مراحل بعدی و مواجهه با اعتراضات اهالی موسیقی، بر اجرای قانون یاد شده بدون هیچ گونه بررسی پافشاری نیز نمودند، حرکتی را رقم زد که در ضمن چهار دهه گذشته نه تنها هیچیک از مدیران موسیقی بلکه از هیچکدام از هنرمندان موسیقی که در شوراهای مختلف حضور داشته اند، دیده نشده بود.
اینجانب در طول دوره قبلی جشنواره موسیقی فجر به خاطر رابطه بسیار نزدیک با علی ترابی شاهد خیلی از خصوصیات عالی اخلاقی و کاری ایشان بودم. اسباب تأسف است که بجای بازبینی و اصلاح قانونی نادرست و غیرمنطقی، شرایط کاری برای مدیری صادق، لایق و کاردان به شکلی پیش برود که وادار به استعفا شود و عجیب اینکه بجای حل و فصل سوژه با این استعفا موافقت شود.
در طول مدیریت علی ترابی در دفتر موسیقی اتفاقات بسیار ارزشمندی رقم خورد که اهالی موسیقی به خوبی از آن آگاه هستند. اقداماتی که در طول چهار دهه بعد از انقلاب انجام نشده بود.
بدیهی است که این اتفاق برای اهالی موسیقی عواقب بدی به دنبال خواهد داشت و امیدوارم آسیبی به سایر اتفاقات موسیقی به ویژه جشنواره موسیقی جوان که در سال های گذشته به شکلی بسیار جدی و حرفه ای اجرا شده، وارد نشود. همین طور اطمینان دارم علی ترابی در هر پست و جایگاهی قرار بگیرد با مسئولیت تمام، تعهد و اعتقاد خدمت خواهد نمود.
اینجانب ضمن ابراز تأسف از استعفای علی ترابی مدیر کاردان و ارجمند، استعفای خودرا از سمت مدیریت اجرایی سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر اعلام می دارم.
در اختتام ضمن عرض تبریک به دوست عزیزم جناب آقای الهیاری، برای ایشان آرزوی موفقیت و بهروزی در جایگاه جدیدشان را دارم. شهرام صارمی /۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸»

منبع: