سالاد کامبیز درم بخش به دیلمان رسید

به گزارش آبنما کار کامبیز درم بخش و سهیل حسینی آثار خویش را در چارچوب نمایشگاه سالاد از روز جمعه ۱۳ اردیبهشت در گالری دیلمان به نمایش می گذارند.

به گزارش آبنما کار به نقل از مهر، کامبیز درم بخش درباره نمایشگاه «سالاد» اظهار داشت: «سالاد» مجموعه ای از آثار من و سهیل حسینی با عناوین و موضوعات مختلف است. علت نام گذاری این نمایشگاه همین موضوعات مختلف است این آثار با آثار شناخته شده مفهومی من متفاوت می باشد و جنبه دکوراتیو دارد. کارهای عرضه شده در این نمایشگاه زیبا و دکوراتیو هستند.
وی با اشاره به اینکه استعدادهای خویش را در حوزه های مختلفی نشان داده است، افزود: سال هاست که کارهای دکوراتیو انجام می دهم ولی زیاد شناخته شده نیست. حدوداً ۴ تا ۵ هزار از این طرح ها دارم که با سوژه های مختلفی مانند انسان، طبیعت، درخت، گل و حیوانات کار شده است. این طرح ها، کارهای سریع و تند من هستند و هر ۱۰۰ تایی که هر روز در کافه می زنم ۱۰ تا را قاب و نگهداری می کنم که حالا مجموعه عظیمی شده که نمی دانم چطور باید عرضه شان کنم. در تلاش هستم به تدریج این آثار را در نمایشگاه های مختلف عرضه دهم.
این کاریکاتوریست با اشاره به اینکه این کارها گرافیک، نقاشی، تصویرسازی هستند، توضیح داد: باتوجه به اینکه من کاریکاتوریست هستم درون مایه این آثار هم از طنز کاریکاتورهایم خالی نیست. هم چنین این روزها موج حیوان دوستی راه افتاده که بخشی از آثار من هم در تأیید این جریان است و تلاش کرده ام از حیوانات تصویری صمیمانه و دوستانه نشان دهم.
درم بخش به همکاری با جوانان اشاره نمود و اظهار داشت: حدود ۸۵ درصد طرفدارهای من جوانان هستند و توانسته ام با وجود اختلاف سنی ام با جوان ها ارتباطم را با آنها حفظ کنم که این مورد سبب افتخار من است. کسانی که چهره من را نمی شناسند و فقط کارهایم را دیده اند فکر می کنند این کارها را یک جوان انجام داده است.
وی درباره قیمت آثارش در این نمایشگاه اظهار داشت: قیمت آثار من به نسبتِ کار، سابقه و شهرتم بسیار پایین است. من قیمت ها را پایین انتخاب می کنم تا کارهایم به دست مردم برسد. تولید من زیاد است و نمی دانم که با این کارها چه کنم و خیلی خوشحالم که مردم با درآمدهای پایین هم بتوانند کارهای مرا خریداری کنند.
درم بخش در انتها اظهار داشت: قصد دارم با تیمی که اخیرا تشکیل داده ام فکرهایم را به صورت کانسپچوال آرت به انواع مختلفش مانند چوب، سنگ، عکس، عروسک و … تبدیل کنم. اما متأسفانه این کارها سرمایه زیادی می خواهد و مجبورم شخصاً هزینه کنم. این کارها نیاز به کمک دارد ولی متأسفانه چنین امکاناتی در کشور ما وجود ندارد و همین طور قیمت وسایل کار هم بیداد می کند.
سهیل حسینی هم درباره تجربه ای که قبل از این با کامبیز درم بخش داشته، اظهار داشت: نمایشگاه مشترکی که در مهر و آبان سال ۹۷ با آقای درم بخش داشتیم، جزو یکی از شلوغ ترین نمایشگاه های سال قبل بود. طی همکاری موفقی که با هم داشتیم، تصمیم گرفتیم امسال هم نمایشگاه دیگری ترتیب بدهیم. همه جور کاری از نظر ابعاد، مبحث و تکنیک در این نمایشگاه خواهد بود و بنابراین «سالاد» نام گرفته است.
وی در توضیح آثارش در این نمایشگاه اضافه کرد: کارهای من شامل ۳ جغد در ابعاد بزرگ، ۳ گربه و چندتایی فیگور انسانی می شود که با تکنیکِ چاپ روی کاغذ دست ساز به همراه ترکیب مواد کار شده است. تکنیک آثار آقای درم بخش هم جوهر، مداد رنگی و ماژیک است. از سال ۱۳۸۸ تا ۱۳۹۸ در این نمایشگاه کار وجود دارد و این گزیده ای از کارهای این دوره ی ده ساله است که در مجموع شاملِ ۵۷ اثر می شود.
علاقه مندان به بازدید از نمایشگاه «سالاد» می توانند ۱۳ تا ۲۷ اردیبهشت ماه از ساعت ۱۶ تا ۲۰ به گالری دیلمان به آدرسِ شریعتی، بالاتر از ظفر، کوچه پورمشکاتی، پلاک ۵۰ رجوع کنند. گالری روزهای شنبه تعطیل می باشد.