در گزارش آبنما کار مطرح شد؛ توضیحات تهمینه میلانی درباره نمایشگاه نقاشی اش، تخلفی نداشته ام

آبنما کار: تهمینه میلانی کارگردان سینمای ایران درباره اظهارات مدیرکل هنرهای تجسمی وزارت ارشاد در خصوص تخلف صورت گرفته در نمایشگاه آثار نقاشی خود، توضیحاتی ارائه نمود.

به گزارش آبنما کار به نقل از مهر، هادی مظفری مدیرکل هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی روز گذشته در گفتگو با خبرنگار مهر از تخلف در نمایشگاه آثار نقاشی تهمینه میلانی به واسطه نمایش ۴ اثر فاقد مجوز آگاهی داد و تاکید کرد با گالری متخلف باز در این زمینه برخورد خواهد شد.
در پی انتشار این خبر تهمینه میلانی در گفتگویی با خبرنگار مهر اظهار داشت: تاکید می کنم که هیچیک از آثار به نمایش در آمده در نمایشگاه «آن دیگری» فاقد مجوز نبوده است و همه آثار با مجوز وزارت ارشاد روی دیوار رفته است.
وی درباره دلیل طرح این مساله از طرف مدیرکل هنرهای تجسمی هم تاکید کرد: از زمان اطلاع از این اظهارنظر تلاش نموده ام با اداره کل هنرهای تجسمی ارشاد ارتباط بگیرم که هنوز موفق نشده ام. با اطمینان از حسن نظر آقای مظفری، حدس می زنم اطلاعات غیرصحیحی به ایشان منتقل شده است. کماکان پیگیر هستم تا سوءتفاهم ها در این زمینه برطرف شود.
میلانی در ادامه توضیح داد: حدس من این است که این شائبه مربوط به دو تابلو از تابلوهایی می شود که قرار بود هفت ماه پیش برای نمایش در گالری ایوان به نمایش در بیاید، که نشد و این دفعه با بازبینی و صلاحدید مسئولان، مجوز دریافت کرده و در گالری آریانا به نمایش درآمده است و در کنار آن، با صلاحدید مسئولان تابلوهای دیگری مجوز دریافت نکرده اند که نمایش داده نشده اند.
وی تاکید کرد: بازبینی همیشه امکان دارد و این اتفاق می تواند هم در سینما، هم در تئاتر، مطبوعات و هم هنرهای تجسمی اتفاق بیافتد و می افتد. از جانب گالری «آریانا» ۴۰ تابلو به ارشاد نمایش شد و ۳۷ تابلو مجوز دریافت کرد که همان ۳۷ تابلو هم به نمایش در آمد بی هیچ تخلفی.
این کارگردان سینما که دو نمایشگاه نقاشی اش تا به امروز با حواشی و انتقاداتی مواجه بوده است درباره دلیل این حجم از واکنش به فعالیت های هنری خود اظهار داشت: فراموش نکنید مغرضان بی کار نمی مانند و همواره به دنبال آتش افروزی هستند. مطمئن هستم اطلاعات مربوط به مجوز نمایش آثار من در گالری «ایوان»، تنها در اختیار مسئول آن گالری بوده است و کسی به آن دسترسی نداشته است؛ حالا چگونه این اطلاعات در مورد تابلوهای دارای مجوز بنده به رسانه ها درز پیدا کرده و چرا؟ شاید به سبب برخورد قانونی من با این متخلفان بوده است که اهتمام در گل آلود کردن آب دارند، تا از خطاهایی که در مورد نمایشگاه قبلی مرتکب شده اند، رها شوند.
میلانی در ادامه تاکید کرد: من شخصاً برای آقای مظفری احترام قائل هستم و مطمئنم ایشان قانونمند عمل می کنند. هم اکنون تلاش دارم با ایشان تماس بگیرم، که متأسفانه ممکن نشده است.
وی درانتها اظهار داشت: ای کاش به جای این همه دوری و فاصله به نزدیکی و مهر فکر می کردیم و مغرضانه و کینه جویانه عمل نمی کردیم. نیت من با کشیدن نقاشی هایم، سبز بود، اما افسوس که مغرضان با تلاش بسیار در حال ایجاد نفاق هستند و با دقت نظری باور نکردنی در تلاشند، همه چیز را به سیاهی و تباهی بکشانند.

منبع: