همراه با عذرخواهی عوامل؛ هفت شهر عشق با حاشیه کلید خورد، اجرای نمایش لغو شده !

آبنما کار: نخستین شب کنسرت نمایش هفت شهر عشق درحالی انجام شد که نخستین شب اجرا باز از حاشیه های این چند ماه دور نبود.

به گزارش آبنما کار به نقل از مهر، کنسرت نمایش «هفت شهر عشق» پس از حاشیه های فراوان بالاخره شب گذشته چهارشنبه هشتم اسفندماه روی صحنه رفت.
این کنسرت نمایش البته ساعاتی مانده به اجرا قرار بود، کنسل شود و از جانب روابط عمومی اعلام گردید که به دستور قضایی و با عنایت به حضور رئیس جمهور ارمنستان و هیات همراه و جلسه آنها در هتل محل اجرا در نخستین شب ِ برگزاری کنسل است.
اما این اتفاق رخ نداد و در عین حال نمایش با تاخیری بیشتر از یک ساعت به صحنه رفت که اجرا را با حاشیه هایی هم مواجه کرد. این حواشی موجب شد تا کسانی که بلیت به دست داشتند ساعتی پشت در منتظر بمانند و حتی گلایه های خودرا نسبت به مسئولان سالن اعلام کنند تا اینکه ساعت از ۲۱: ۱۵ گذشت و جمعیت توانستند به سالن رویال هال هتل اسپیناس پلاس راه یابند.
حدود ۶۰۰ نفر شب گذشته به تماشای این نمایش آمده بودند و با قرار گرفتن حضار در صندلی های سالن که بیشتر از نیمی از آن خالی بود در ساعت ۲۱: ۴۰ برق ها خاموش شد و منصور سهراب پور تهیه کننده کنسرت نمایش روی سن رفت.
سهراب پور در سخنانی عنوان کرد: باور کنید نتوانستم کلمه ای پیدا کنم تا از شما صمیمانه عذرخواهی کنم. شما شاید در جریان نباشید و من سربسته به شما بیان می کنم که دو سه ساعت قبل به ما اعلام گردید که نباید اجرا داشته باشیم.
وی افزود: هنر مثل همه موضوعات دیگر اسیر سیاست است و بواسطه یک برنامه به ما اعلام گردید که امشب فضا خاص و امنیتی است و نمایش نباید اجرا شود.
سهراب پور با اشاره به اینکه ظرفیت سالن می توانست کامل باشد، از مشکلات نخستین شب گلایه و بیان کرد: من شرمنده همه دوستان هستم. بچه های ما شبانه روز تمرین کردند اما تمرینات قبل اجرا گرفتار اشکال شد.
وی با اشاره به اینکه معمولا در نمایش ها گفته می شود عکاسی و فیلمبرداری انجام نگیرد، اظهار نمود: من بعنوان تهیه کننده اعلام می کنم که اینجا می توانید عکسبرداری و فیلمبرداری کنید البته به صورت محدود و کوتاه.
این تهیه کننده سینما در بخشی دیگر با اشاره به مشکلات فروش بلیت در سایت عنوان کرد: سه روز است که سایت مدام باز و بسته می شود. قاعدتا این برنامه نباید اجرا می شد اما به حرمت مهمانانی که حتی اندک هستند ما احساس کردیم باید احترام قایل شویم و این کنسرت نمایش اجرا شود.
این اجرا که بیشتر از دو ساعت به طول کشید با اجرای نمایش هایی به صورت مونولوگ و دیالوگ همراه بود و پس از هر بخش نمایشی باز یک اجرای کنسرت توسط ارکستری که در گوشه سمت چپ صحنه مستقر شده بودند صورت می گرفت.
بازی بخش های نمایشی بر عهده حسین سلیمانی و ریحانه پارسا، ژاله صامتی، سیما تیرانداز، نسیم ادبی، امیر جوانمرد، شهروز دل افکار، شقایق فراهانی و گوهر خیراندیش بود.
بیشتر این قطعات نمایشی به شکل مونولوگ پیش رفت و نوع کنسرت نمایش بیشتر تداعی گر اجراهای نمایشی محمد رحمانیان همچون «ترانه های قدیمی»، «ترانه های محلی»، «لیلا و چند مسافر» بود. اجرای قطعات موسیقایی باز بر عهده روزبه نعمت اللهی و محمد معتمدی بود که در فاصله هر نمایش یک قطعه موسیقایی اجرا می کردند و بعضی از این قطعات از آثار پرطرفدار این خوانندگان بودند مثل ترانه تیتراژ معتمدی برای فیلم سینمایی «سیانور».
با اختتام نمایش گوهر خیراندیش با اشاره به ناهماهنگی های نخستین شب برگزاری بیان کرد: متاسفانه تا لحظه ای که روی صحنه آمدیم نمی دانستیم که می توانیم به چشمان شما نزدیک شویم یا خیر.
وی با عذرخواهی از کسانیکه به دلایلی اجرا را ترک کردند دعوت کرد تا دوباره در شب های بعد نظاره گر این کنسرت نمایش باشند.
در اختتام محمد حاتمی کارگردان این اجرا باز عنوان کرد: با تمام ناهماهنگی هایی که وجود داشت ممکن بود ما امشب اجرایی نداشته باشیم. اساسا این شب نخستین اجرای ما بود و در شب اول خیلی عیب ها بیرون می زند.
کنسرت نمایش «هفت شهر عشق» به کارگردانی محمد حاتمی و تهیه کنندگی مشترک منصور سهراب پور و مهدیه مهدیزاده تولید شده است و محمدرضا عقیلی رهبر ارکستر در این اجرا بود.