تاثیرات وحدت آفرین تعیین یک روز برای حضور اقوام با لباس های خود در جامعه از زبان وحدتی

آبنما کار: یک عضو کمیسیون اجتماعی مجلس ضمن تاکید بر مشارکت مردم حول موضوعات ملی اظهار داشت: دولت باید ایده هایی با عنوان شرکت مردم در مسائل فرهنگی و ملی را تحت یک لایحه ارائه نماید. مطمئنا دلگرمی مردم در این شرایط بیشتر میگردد.
محمد وحدتی هلان نماینده بستان آباد در گفت وگو با ایسنا به لزوم مشارکت مردم در حوزه های ملی و فرهنگی تاکید کرد و اظهار داشت: پای کار بودن دولت، مجلس و مردم، مطمئنا خیلی از مشکلات ما را حل کرده، توسعه به وجود آمده و موجب رشد ما میگردد. منتها لازمه ی این اقدام آن است که مردم در صحنه حضور داشته باشند. اگر مسئله ی اعتمادسازی در جامعه حل شود، مشارکت ملی بالا می رود.
این عضو کمیسیون اجتماعی مجلس در پاسخ به این پرسش که تعیین یک روز برای حضور مردم با لباس های محلی و برگزاری بازارهای محلی برای نمایش محصولات فرهنگی قومی چقدر می تواند در احداث فضای وحدت و نشاط موثر باشد؟ اظهار نمود: این برنامه ها موجب توسعه فرهنگ های قومی کوچک وبزرگ مردم، وحدت و اتفاق نظر بین آنها میگردد. اگر مردم ببینند که ما برای فرهنگ های و خرده فرهنگ های آنها ارزش قائلیم، مشارکت بیشتری در زمینه ی حل مشکلات می کنند.
وی با اشاره به نقش دولت و نهادهای فرهنگی در افزایش مشارکت ملی اظهار داشت: دولت و مردم در این جور مسائل ملی و فرهنگی باید در کنار هم باشند. دولت باید ایده هایی را با عنوان شرکت مردم در مسائل فرهنگی و ملی تحت یک لایحه ارائه نماید. مطمئنا دلگرمی مردم در این شرایط بیشتر میگردد.
نماینده مردم بستان آباد با تاکید بر احیای فرهنگ ملی با تاکید بر ادیبان و فضلای ایرانی اضافه کرد: هر کدام از اقوامی که در ایران وجود دارند افراد و ادبای سرشناسی دارند. مثلا در آذربایجان شهریار و در شیراز، حافظ و سعدی را داریم. اگر ارزش بیشتری برای کسانی که در میان قوم ها سرشناسند و سبب اعتلای فرهنگ جامعه می شود، داشته باشیم و به آنها در رسانه ملی، مطبوعات و حتی خیابان ها و مکان های عمومی بیشتر بپردازیم، مطمئنا مردم علاقه مند خواهند شد.
وی درانتها وحدت ملی را سبب برطرف شدن خیلی از مشکلات دانست و اظهار داشت: این اقدمات موجب بیشتر شدن تلاش و انگیزه ی مردم آنها و در نظر نگرفتن کاستی ها و کمبودهای جزئی میگردد.