انتشار کتاب افق بیکران در صدمین سالگرد تولد حشمت سنجری

آبنما کار: در صدمین سالگرد تولد حشمت سنجری رهبر ارکستر و آهنگساز، کتاب افق بیکران: یادنگار حشمت سنجری در انتشارات خط و طرح منتشر گردید.
به گزارش آبنما کار به نقل از مهر، انتشارات «خط و طرح» فعالیت خویش را با انتشار کتاب «افق بیکران: یادنگار حشمت سنجری» به کوشش مرسده بایگان (سنجری) شروع کرد. این کتاب یادنگاری بر زندگی و فعالیت های حشمت سنجری رهبر ارکستر و آهنگساز است. در فصل نخست کتاب «افق بیکران» علاوه بر مقدمه مرسده بایگان همسر زنده یاد حشمت سنجری، زندگینامه هنرمند در ۱۲ بخش آمده است. فصل دوم شامل یادداشت هایی از سیمین دانشور، فریدون مشیری، پرویز منصوری، فریدون ناصری، فکرت امیراف، عباس معروفی، محمدرضا نصیری، علیرضا غفاری، محسن افتاده و سرگئی آقاجانیان در یاد و خاطره سنجری است و فصل سوم به گفتگوهای او اختصاص دارد. در پایان، فهرست کاملی از اجراهای حشمت سنجری با ارکسترهای مختلف دنیا و نمونه هایی از پارتیورهای ساخته های وی درج شده است.
در بخشی از مقدمه مرسده بایگان آمده است: «نام حشمت سنجری همواره در کنار ارکستر سمفونیک تهران می درخشد؛ رهبر ارکستر، آهنگساز و نوازنده ویلن، عمری را پای توسعه، حفظ و اعتلای موسیقی کلاسیک و ارکستر سمفونیک تهران گذاشت. کتاب حاضر در کوشش برای ارائه تصویری روشن از بخشی از تاریخ معاصر در حوزه موسیقی چندصدایی ایران است. احترام به هنرمندان پیشگام و جریان ساز باید در فرهنگ ایران زمین تبدیل به یک آیین شود تا به پاسداشت زحمات و تلاش های آن بزرگان قدر زمان حال را بدانیم و بتوانیم درسی از تلاششان بگیریم.» این کتاب در ۱۶۰ صفحه به قیمت ۱۸۰۰۰ تومان روانه بازار نشر شده است. انتشارات «خط و طرح» فعالیت خویش را با گرایش به معرفی چهره های فرهنگ و هنر ایران شروع کرده است.