معاون شهردار یزد خبر داد: اجرای ویدئو مپینگ قصه های تاریخی یزد در نوروز ۹۹

به گزارش آبنما كار ایسنا/یزد معاون شهرسازی و معماری شهردار یزد از اجرای طرح فرهنگی و گردشگری ویدئو مپینگ قصه های تاریخ یزد در روزهای نوروز اطلاع داد.
«مجتبی فرهمند» در گفتگو با خبرنگار ایسنا، با اشاره به تدارك برنامه ویدئو مپینگ برای مسافران و گردشگران یزد در روزهای نوروز، اظهار نمود: این طرح فرهنگی و گردشگری با برآورد اعتبار حدود یك میلیارد تومان برای نوروز سال جاری آماده خواهد شد.
وی با بیان این كه طرح مذكور در جهت توسعه گردشگری و سرزندگی شب های یزد در تعطیلات نوروز برگزار می‎شود، اظهار داشت: به مدت یك هفته تاریخ و قصه های تاریخی یزد در چارچوب برنامه ای نمایشی اجرا خواهد شد كه اقدامات اولیه و انعقاد قراردادهای مربوط به آن در دست انجام است.
فرهمند در ارتباط با محل اجرای طرح هم خاطرنشان كرد: این طرح در چارچوب سه سانس متناوب از محل برج و بارو در دروازه كوشك نو تا بقعه دوزاده امام بعنوان تاریخ ۱۰۰۰ ساله یزد برگزار می شود.
معاون شهردار یزد تصریح كرد: البته از آنجایی كه پیشبینی می شود كه این طرح با برخورداری از جذابیت های نمایشی از استقبال قابل توجه شهروندان و گردشگران مواجه شوند، نیازمند هماهنگی هایی با شورای كنترل ترافیك و پلس راهور استان هستیم كه در اینباره هم در حال رایزنی هستیم.
این مسئول در انتها هم از نقش این برنامه‎ها در رونق گردشگری یزد یاد كرد و اظهار داشت: این قبیل برنامه ها نقش قابل توجهی در تبلیغ گردشگری شهر جهانی یزد ایفا خواهند كرد.