شناساندن جاذبه های گردشگری استان سمنان با حضور در نمایشگاه های ملی و بین المللی

به گزارش آبنما كار ایسنا/سمنان معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سمنان معرفی بیشتر از پیش ظرفیت های گردشگری استان سمنان را منوط به حضور مستمر در نمایشگاه های ملی و بین المللی و شناساندن پتانسیل های گردشگری و جاذبه های تاریخی، طبیعی و… این استان ارزیابی كرد.
منوچهر فخری در جلسه تببین نحوه همكاری و مشاركت شهرداری های استان در برگزاری سیزدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری، سرمایه گذاری و صنایع دستی كشور اظهار نمود: شركت و حضور در جشنواره بین المللی گردشگری، سرمایه گذاری و صنایع دستی كشور، هزینه نیست، بلكه فرصتی برای سرمایه گذاری در حوزه گردشگری است
به گزارش آبنما كار به نقل از ایسنا- معاون عمرانی استاندار سمنان تصریح كرد: یكی از شروط اولیه توسعه گردشگری، شناساندن و معرفی پتانسیل ها و ظرفیت های موجود در استان است و از همین رو، شركت و حضور در نمایشگاه بین المللی گردشگری، سرمایه گذاری و صنایع دستی، فرصتی برای سرمایه گذاری در این حوزه می باشد و از همین منظر نباید از دید هزینه به آن نگریست.
وی با اشاره به اینكه این نمایشگاه در بهمن ماه سالجاری در تهران برگزار می شود، اظهار داشت: شهرداری های استان از این فرصت پرارزش و مطلوب می توانند برای عرضه ظرفیت ها و پتانسیل های گردشگری شهرهای استان استفاده كنند.
معاون عمرانی استاندار سمنان با تاكید براین كه شهرداری ها شركت در این جشنواره را از باب هزینه تلقی نكنند، تصریح كرد: شركت در این جشنواره و حضور در آن در چارچوب چارچوب اصولی و منطقی و در سایه همكاری ویژه میراث فرهنگی، فرصتی برای سرمایه گذاری، توسعه و رونق اقتصاد شهری و بستر ساز زمینه ای برای ایجاد درآمد پایدار شهری برای شهرداری ها است.
فخری افزود: مبنا و بستر حضور در این جشنواره ها و نمایشگاه ها، باید توسط میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان آماده و فرآهم شود و در مقطع بعدی شهرداران در صورت تمایل می توانند در این خصوص مشاركت مطلوب داشته باشند.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سمنان سفارش كرد: شهرداری ها در تعامل و همكاری با میراث فرهنگی و گردشگری استان به ایجاد زیرساخت ها و امكانات اولیه، برای حضور پررنگ در این جشنواره كمك كنند.
همینطور مهدی جمال مدیركل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان هم در این نشست با اشاره به اینكه سیزدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری، سرمایه گذاری و صنایع دستی كشور از ۲۳ لغایت ۲۶ بهمن ماه سالجاری در تهران برگزار می گردد اظهار داشت: بخش خصوصی می تواند در رونق و تقویت حضور استان در این نمایشگاه نقش به سزایی را ایفا كند.
وی با اشاره به اینكه غرفه ای ویژه برای حضور شهرداری های استان در این جشنواره در نظر گرفته خواهد شد افزود: عرضه محصولات و صنایع دستی شهرهای استان در این غرفه می تواند در رونق اقتصاد شهری بسیار تأثیر گذار باشد.
جمال با اشاره به اینكه در نمایشگاه سال قبل بازدید و استقبال مطلوبی از غرفه استان سمنان صورت گرفت اضافه كرد: این نمایشگاه بین المللی فرصت و ظرفیتی است تا در آن پتانسیل های گردشگری شهرهای استان را عرضه دهیم.
مدیركل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خاطرنشان كرد: یكی از طریق های تبدیل استان سمنان از معبر به مقصد گردشگری، حضور پر رنگ و ویژه در نمایشگاه های منطقه ای و كشوری است.