همه نقاشی های كودكان مهاجر افغانستانی به فروش رسید

آبنما كار: مراسم بزرگداشت سی و دومین سال حضور برنامه جهانی غذا در ایران با فروش پنجاه نقاشی كه كودكان مهاجر افغانستانی كشیده بودند، اجرا شد.

به گزارش آبنما كار به نقل از روابط عمومی برنامه، مراسم بزرگداشت سی و دومین سال حضور برنامه جهانی غذا در ایران شامگاه جمعه ۱۷ آبان در دانشگاه تربیت بدنی دانشگاه تهران اجرا شد.
در ابتدای این برنامه نگار گرامی نماینده برنامه جهانی غذا در ایران روی صحنه آمد و اظهار داشت: به همه شما خوش آمد می گویم. خوشحالم از اینكه شما را امشب در بزرگداشت سی و دومین سال حضورمان در ایران در كنارمان داریم. هر چند این حضور سختی هایی داشته اما شیرینی هایی هم داشته است. وقتی به سال قبل نگاه می كنم می بینم برای ما سالی پر چالش بوده است اما ما در آن سربلند بوده ایم. چونكه به سی هزار پناهنده افغانستانی، بیشتر از سه هزار دانش آموز و همین طور هفتادهزار هموطن لطمه دیده در سیل كمك كرده ایم. ضمن اینكه امسال یك كمپین موفق درباره «اسراف نكردن» هم داشتیم. دوست داریم دیدی به سال آینده داشته باشیم و باز هم سربلند باشیم. باز هم باید بگویم كه خوشحالم امشب با دوستان خوبمان در اینجا هستیم.
در ادامه گروه چارتار برای اجرای چند قطعه روی صحنه آمدند و آرمان گرشاسبی خواننده این گروه اظهار داشت: خوشحالیم كه امشب در كنار شما هستیم. ما اصولاً اهتمام می نماییم چند سال یك دفعه در حد توانمان خیرمان به كسی برسد. خوشحالیم كه در این جمع حضور داریم و برای این سازمان برنامه اجرا می نماییم. امشب تا جایی كه بتوانیم موثر اجرا می نماییم. اگر دوست داشتید و احساس كردید به كلاستان آسیبی وارد نمی گردد با ما همخوانی كنید.
بعد از پخش كلیپی از مهاجران افغانستانی، مجید مظفری، فروغ قجابگلو و حمید جبلی روی صحنه آمدند.
مجید مظفری در ادامه اظهار نمود: من به نمایندگی از هیات داوران صحبت می كنم. همانطور كه می دانید ۶ هزار و ۵۰۰ نقاشی از سراسر ایران و از بیست مهمانشهر برای ما رسیده و ما به سبب سی و دومین سال حضور برنامه جهانی غذا در ایران قرار بود ۳۲ نقاشی را انتخاب نماییم اما پنجاه نقاشی را انتخاب كردیم چون مطمئنم به فروش می روند. باید عنوان كنم درآمد این تابلوها مستقیم به بچه های مهاجر افغانستانی می رسد. این بچه ها آرزوهای خیلی بزرگی دارند و چقدر خوب است ما كمك نماییم این آرزوها برآورده شود. چون این بچه ها در مملكت ما دنیا آمده اند. آنها میهمانان ما هستند و باید به این میهمانان رسیدگی نماییم. البته كه ایرانیان این خصلت را دارند.
وی اضافه كرد: من مطمئنم اگر حتی شش هزار و پانصد نقاشی را یكجا هم انتخاب می كردیم، باز هم به فروش می رفت و آرزوی آنها برآورده می شد. باید بگویم دفتر برنامه جهانی غذا در ایران فعال است. البته من كمتر در چنین برنامه هایی شركت می كنم اما می دانم دست اندركاران آن بسیار تلاش می كنند تا بچه ها را نجات دهند. در هر ۶ ثانیه یك بچه از بین می رود. بدین سبب باید دست به دست هم بدهیم و نگذاریم اتفاق بدی بیفتد. من از شما دعوت می كنم كه به همراه هم به سالن انتظار برویم، تابلوها را ببینیم و با خرید آنها دل بچه ها را شاد و آرزوی آنها را برآورده نماییم.
مظفری سپس به شوخی اظهار نمود: اگر آنجلینا جولی اینجا بود همه را می خرید و من را بعنوان فرزند قبول می كرد.
این بازیگر پس از دقایقی بیان كرد: همه تابلوها به فروش رفت. از همه شما تشكر می كنم البته همین انتظار می رفت كه تابلوها به فروش بروند. ما صد تابلوی دیگر در دفتر داریم از همین رو افراد دیگری درخواست نمودند كه تابلوهای دیگر را بخرند. برای مثال دكتر مدنی ۲۰ تابلو را یك دفعه خرید. اگر مایلید از این تابلوها داشته باشید، می توانید آمادگی خودرا اعلام كنید. امیدوارم بتوانیم به همه بچه ها كمك نماییم و پیش از اینكه آنها دستشان را دراز كنند، ما دستشان را بگیریم.
سپس نگار گرامی نماینده برنامه جهانی غذا در ایران و دارا دربندی سخنگوی برنامه جهانی غذا در ایران روی صحنه آمدند و از نمایندگان دی جی كالا، هولدینگ فاخر، گروه چارتار و چای هافمن با اهدای لوحی قدردانی كردند.
نسترن یاورپور مدیرعامل چای هافمن در این بخش اظهار داشت: از اهداف چای هافمن، كیفیت و سلامت است و ما به صورت تخصصی در این زمینه فعالیت می نماییم. خوشحالیم كه توانستیم در برنامه جهانی غذا مشاركت داشته باشیم و امیدوارم بتوانیم اعضای این سازمان را مورد حمایت قرار بدهیم.
فاطمه گودرزی، حمید جبلی، مجید مظفری، فروغ قجابگلو، حامد همایون و… از حاضران در این مراسم بودند.

منبع: