رونمایی از تندیس حسین محجوبی و جشن امضای كتاب روزگار محجوب

به گزارش آبنما كار مراسم رونمایی از تندیس حسین محجوبی و جشن امضای كتاب روزگار محجوب، عصر جمعه ۱۲ مهر با حضور هادی مظفری مدیر كل هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و تعدادی از هنرمندان برگزار گردید.

به گزارش آبنما كار به نقل از واحد ارتباطات و رسانه اداره كل هنرهای تجسمی، مراسم رونمایی از تندیس حسین محجوبی و جشن امضای كتاب «روزگار محجوب»، عصر جمعه ۱۲ مهرماه در خانه محجوبی ها برگزار گردید.
تندیس حسین محجوبی توسط علیرضا آسانلو هنرمند مجسمه ساز خلق شده بود و كتاب «روزگار محجوب» به كوشش امیر سقراطی نگارش شده است.
كتاب «روزگار محجوب» شامل روز شمار زندگی حسین محجوبی و مجموعه مقالات این هنرمند است كه در ۱۲۸ صفحه انتشار یافته، امیر سقراطی هنرمند و پژوهشگر هنری كار پژوهش و تدوین این كتاب را انجام داده و مدیر اجرایی آن هم برعهده سعید محجوبی بوده است.
علیرضا آسانلو در این مراسم، تندیسی از حسین محجوبی را رونمایی نمود كه این اثر هنری از جنس برنزی با حال و هوا و میمیك و دست محجوبی همگام بود. این هنرمند قبل از این هم تندیس هایی از ملك الشعرای بهار، عزت الله انتظامی، غلامحسین امیرخانی، مرتضی ممیز، جلیل شهناز، پروفسور رضا، پروفسور گنجی، عباس كیارستمی، سلمان هراتی، ضیاءالدین امامی و… را خلق كرده كه در اماكن فرهنگی، هنری و دانشگاهی نصب شده اند.
این مراسم با حضور هنرمندان و مدیران فرهنگی چون یدالله كابلی، احمد مسجد جامعی، شهلا حبیبی، حسینعلی ذابحی، رضا نامی، مجید رجبی معمار، خسرو سینایی، تاها بهبهانی و… به مناسبت چهل و پنجمین سالگرد تاسیس خانه محجوبی ها برگزار گردید.