در گفتگو با علی نعمتی مطرح شد؛ همكاری با عوامل كلوپ همسران، دومین آلبوم اسفند منتشر می شود

به گزارش آبنما كار علی نعمتی نوازنده كم شنوای ساز ویولن كه چندی قبل اولین آلبوم رسمی خود با نام جادوی نقره ای را رونمایی نمود، از همكاری با فیلم سینمای كلوپ همسران و انتشار دومین آلبوم تك نوازی خود اطلاع داد.

به گزارش آبنما كار به نقل از مشاور رسانه ای این هنرمند، علی نعمتی نوازنده كم شنوای ساز ویولن كه چندی قبل اولین آلبوم رسمی خود با نام «جادوی نقره ای» به آهنگسازی سید بهنام ابطحی را رونمایی نمود، از همكاری با فیلم سینمایی كلوپ همسران و انتشار دومین آلبوم تك نوازی خود اطلاع داد.
وی درباره نحوه انتشار دومین آلبوم خود بیان كرد: این آلبوم با نام «سكوت» دارای ۱۰ قطعه است كه برخلاف اولین آلبوم من خیلی گسترده و تكنیكال نیست چون كه آثار بر اساس احساس نوشته شده است. در این آلبوم هم با هنرمندانی چون بهنام ابطحی، بابك مافی، شاهین خسرو آبادی، پیام رفاهی همكاری داشته ام. این مجموعه طبق برنامه ریزی های انجام شده اواخر امسال روانه بازار موسیقی كشور می شود.
نعمتی در ادامه از همكاری خود با فیلم سینمایی «كلوپ همسران» كه این روزها در سینماهای كشور درحال اكران است اطلاع داد و اظهار داشت: در این فیلم بعنوان سولیست ویولن در موسیقی تیتراژ و متن فیلم همكاری داشته ام كه قطعات به فراخور ژانر فیلم، آهنگ هایی ریتمیك با تمپوی پایین است.
این نوازنده درباره اولین آلبوم تك نوازی خود توضیح داد: این آلبوم با آهنگسازی سید بهنام ابطحی با محوریت ساز ویولن در ژانرهای مختلف و متنوع كه تلفیقی از موسیقی كلاسیك غربی و موسیقی پاپ ایرانی با بُن مایه هایی از موسیقی كلاسیك ایرانی ست با همراهی نوازندگان مطرحی همچون بابك ریاحی پور، میثم مروستی، پدرام فریوسفی، هومن نامداری و آتنا اشتیاقی تولید و عرضه شده است. در تمامی مراحل ضبط بهنام ابطحی بر اجرای صحیح پارت ها تاكید بسیاری داشت و من تمامی كارها را ۴۴۰ بدون تغییر كوك نواختم كه بعضی از منتقدان بر اجرای صحیح تكنیك ها و فرم های موسیقایی همراه با احساس در نوازندگی ساز ویولن اشاره كردند.
در پیشینه فرهنگی هنری علی نعمتی آمده است: « علی نعمتی با وجود كم شنوایی از سال ۶۵ وارد عرصه موسیقی می شود و ساز تخصصی ویولن را به علت علاقه پدرش به این ساز و استاد پرویز یاحقی انتخاب می كند. وی در محضر اساتیدی همچون محمد بهارلو، حمیدرضا فاضلی، محمدرضا اتابكی، علی اكبر رجب زاده، اسدالله ملك و پرویز یاحقی این ساز را فرا می گیرد و ردیف های موسیقی ایرانی را هم به صورت كامل می آموزد و از محضر استادان دیگری چون منصور نریمان، فرهنگ شریف و همایون خرم بهره مند می شود. نعمتی در ادامه در خیلی از مستر كلاس های نوازندگان شهیر اروپایی شركت می كند تا به لهجه، توان و سبكی بدیع در ویلن نوازی می رسد. وی علاوه بر انتشار تك آهنگ ها و موزیك ویدیوهای در سبك ها و لهجه های متفاوت با برنامه تلویزیونی «ماه عسل» و «سه ستاره» بعنوان سولیست ویولن همكاری كرده است.»