یك اجرای دیگر با رهبر مهمان؛ اركستر ملی اواخر مهر كنسرت می دهد، اجرای قطعات عاشورایی

آبنما كار: تازه ترین كنسرت اركستر ملی ایران روزهای بیست و چهارم و بیست و پنجم مهر ماه سال جاری به رهبری میهمان سهراب كاشف در تالار وحدت انجام می شود.

به گزارش آبنما كار به نقل از مهر، اركستر ملی ایران طی روزهای بیست و چهارم و بیست و پنجم مهر ماه سال جاری تازه ترین كنسرت خودرا به رهبری میهمان سهراب كاشف در تالار وحدت تهران برگزار خواهدنمود.
طبق شنیده ها در این كنسرت مقرر است قطعاتی در رابطه با ایام سوگواری حضرت سید الشهدا و ماه های محرم و صفر با آهنگسازی محمدرضا علیقلی پیش روی مخاطبان قرار گیرد.
كنسرت اواخر مهر ماه اركستر ملی ایران به صورتی نخستین كنسرت رسمی اركسترهای زیر مجموعه بنیاد فرهنگی هنری رودكی در دوره مدیریتی مهدی افضلی است كه وی هنوز برنامه مشخصی را برای اداره اركسترها به رسانه ها اعلام نكرده است.
اركستر ملی ایران طی ماه های اخیر بعد از كناره گیری فریدون شهبازیان از رهبری و مدیریت هنری این مجموعه در اردیبهشت ماه كه گویا با دلخوری هایی نیز همراه بوده، با حضور رهبر میهمان به اجرای برنامه های خود می پرداخت. این در شرایطی است كه اجرای كنسرت به خوانندگی حسام الدین سراج و رهبری میهمان سهراب كاشف، اجرای كنسرت به رهبری میهمان نادر مشایخی در آیین نكوداشت زنده یاد جمشید مشایخی، اجرای كنسرت «قصه وفا» به رهبری میهمان نادر مرتضی پور و خوانندگی علیرضا افتخاری، اجرای كنسرت «شب خاطره ها؛ اركستر ملی برای بچه های ایران » به رهبری میهمان سهراب كاشف با اجرای آثاری از محمدرضا علیقلی و بهرام دهقانیار در تالار وحدت همچون برنامه هایی بود كه طی ماه های اخیر میزبان علاقه مندان موسیقی بود.
برگزاری كنسرت «سرو آزاد» به آهنگسازی پیمان سلطانی، رهبری اركستر روبرت آساتریان و خوانندگی مهدی امامی، پارسا حسندخت و علیرضا وكیلی منش در تالار وحدت، برگزاری كنسرت به رهبری اركستر فریدون شهبازیان به خوانندگی سالار عقیلی در كرمان همچون برنامه هایی است كه از شروع سال ۹۸ تا زمان استعفای فریدون شهبازیان توسط اركستر ملی ایران اجرا شده است.

منبع: