مبحث سومین جشنواره عكس هشت مشخص شد

به گزارش آبنما كار سومین جشنواره سراسری عكس هشت با مبحث شادی برگزار می گردد.

به گزارش آبنما كار به نقل از روابط عمومی جشنواره عكس «هشت»، وجیه اله شیرمحمدی دبیر جشنواره عكس تلفن همراه «هشت»، شادی را رویكرد اصلی سومین دوره این جشنواره دانست و اظهار داشت: تأثیر عمیق مدرنیته بر زندگی شهری از یك سو و افزایش هزینه های اقتصادی خانواده ها از جانب دیگر، جامعه را بیشتر از هر زمان دیگری به شادی و نشاط نیازمند كرده است.
وی افزود: این مورد در فرمایشات بزرگان دینی ما هم همیشه مورد تاكید بوده است. بعنوان نمونه، امام رضا (ع) می فرمایند: پس از انجام واجبات، كاری بهتر از ایجاد شادمانی برای مؤمن نزد خداوند نیست. به همین جهت در دبیرخانه جشنواره تصمیم گرفتیم «شادی» را محور اصلی سومین دوره این رویداد فرهنگی هنری اعلام نماییم.
دبیر این جشنواره اظهار داشت: جشنواره تصاویر موبایلی «هشت» طی دوره های قبلی با استقبال شایسته هنرمندانی از ۹۰ شهر ایران همراه بود و در مجموع بیشتر از ۲۰۳۶ عكاس هنرمند با بیشتر از ۲۰ هزار عكس در این رویداد شركت كردند.
شیرمحمدی افزود: كتاب های دو دوره نخست جشنواره كه ۱۵۰ عكس برگزیده را شامل می شود، در تیراژ هزار نسخه چاپ شدند و در اختیار برگزیدگان و علاقه مندان به هنر عكاسی قرار گرفتند.
وی اضافه كرد: داوری عكس ها در دو دوره گذشته توسط آقایان سیف الله صمدیان، اسماعیل عباسی، كیارنگ علایی، ساعد نیك ذات و محسن زین العابدینی انجام شد و در این دوره هم تلاش داریم سطح تیم انتخاب و داوری را حفظ نماییم.
دبیر جشنواره عكس «هشت» اضافه كرد: همینطور تلاش می نماییم با جذب حامیان مالی بیشتر، میزان جوایز نقدی جشنواره را ارتقا ببخشیم.
به گفته شیرمحمدی، در ادوار قبلی جشنواره «هشت»، علاوه بر وزارت ارشاد و بنیاد امام رضا (ع)، مؤسسه توسعه هنرهای تجسمی معاصر، سازمان فضای مجازی سراج، باغ موزه قصر و فرهنگسرای ارسباران از جشنواره حمایت كرده اند.
وی در انتها اظهار داشت: فراخوان سومین جشنواره عكس تلفن همراه «هشت» بزودی و همزمان با دهه كرامت و در روزهای میلاد حضرت رضا(ع)، از جانب شركت نقش رویایی بهشت منتشر می شود و از راه تارنمای https: //royayebehesht.ir در اختیار علاقه مندان قرار خواهد گرفت.