۱۵ مرداد ماه عود و تنبور مهمانی می دهند

آبنما كار: رضا علی آبادی نوازنده تنبور و هومن شیرعلی نوازنده عود دوشنبه ۱۵ مرداد ماه تازه ترین كنسرت دونوازی خویش را با عنوان تنیده در صدا برگزار می كنند.

به گزارش آبنما كار به نقل از مهر، كنسرت دونوازی تنبور و عود رضا علی آبادی و هومن شیرعلی با عنوان «تنیده در صدا» ساعت ۲۱ روز دوشنبه ۱۵ مردادماه در تالار رودكی تهران برگزار می گردد.
رضا علی آبادی نوازنده و مدرس تنبور درباره این برنامه اظهار داشت: این كنسرت در دو بخش اجرا می گردد. بخش اول با ایده ها و تفكرات هومن شیرعلی نوازنده‌ی ساز عود طراحی شده و در بخش دوم، ایده ها و نظرات اینجانب من با ساز تنبور با همراهی ساز عود اجرا می گردد.
وی با بیان این نكته كه كنسرت «تنیده در صدا» پنجمین رویداد شنیداری در قالب بداهه نوازی و دونوازی و سه نوازی با سازهای مختلف است، اظهار نمود: اهمیت پرداختن به موسیقی بی كلام به دغدغه‌ی چندین سال گذشته‌ی من تبدیل گشته است چونكه در شرایطی كه خواننده سالاری در بین عموم مردم و همینطور آهنگسازان به شدت در سال های اخیر به چشم می خورد، همیشه تلاش بر آن داشتم مخاطبان را به سمت خودِ موسیقی و شنیدن موسیقیِ سازی جلب كنم و تركیب ساز تنبور با سازهای مختلفِ موسیقی ایرانی را به گوش مخاطبان برسانم. از جانب دیگر در كنسرت پیش رو با حذف آگاهانه‌ی ساز كوبه ای بیشتر تلاش در اجرای جملات ملودی محور و موسیقی فرمال داشته ایم.
رضا علی آبادی نوازنده‌ی تنبور و تار و همینطور مؤلف كتاب «مقام های باستانی تنبور» از نشر سرود و هم مجموعه‌ی «نظم های تنبور۱، ۲، ۳» از مؤسسه‌ی فرهنگی ـ هنری ماهور است. از فعالیت های وی می توان به چندین كنسرت بداهه نوازی به صورت دونوازی یا چندنوازی در تالار رودكی، فرهنگسرای نیاوران، كاخ سعدآباد و همینطور سرپرستی و آهنگسازی گروه «جامی» نام برد.
هومن شیرعلی هم همچون هنرمندان جوان عرصه موسیقی است كه از مهم ترین فعالیت های هنری او می توان به تك نوازی عود در نهمین جشنواره‌ی ملی موسیقی جوان، شركت در فستیوالِ كارتاجِ تونس، شركت در سی امین جشنواره‌ی موسیقی فجر به همراه گروه عود «زریاب»، كنسرت تكنوازی عود در دانشگاه فرهنگ و هنر، كنسرت نغمه های مشرق زمین در تالار وحدت، و اجراهای مختلف در شهرستان ها اشاره نمود.